Евакуація авто
Евакуація авто 5 канал

Що робити, якщо ваше авто забрав евакуатор – рейд "5 каналу"

Читайте по-русски
За день один столичний евакуатор забирає близько п'яти машин

Близько півтори сотні машин забирають столичні евакуатори щодня. Працюють зазвичай у центрі. Там немає достатньо паркувальних місць, тож і порушників вдосталь. Журналісти "5 каналу" вирушили у рейд разом з водієм евакуатора. Кореспондентка "5 каналу" Єва Ніколашвілі поділиться враженнями.

"Приїхала на роботу, припаркувалася. В принципі, я знала, що це неправильно, тому що дуже близько до пішохідного переходу, але не було місця взагалі", – каже Варвара Міранкова, киянка.

Без свого "залізного коня" киянка Варвара Міранкова залишилася перед великодніми святами. У п'ятницю зранку вона приїхала в центр Києва на роботу. Ближче до обіду її машину забрали на штрафмайданчик. Не гаючи часу, Варвара вирушила до поліцейського відділку. За щасливої випадковості він розташовувався через дорогу.

"Черга насправді була величезна всередині, людей було дуже багато. Треба взяти папірець, заповнити цей папірець і далі чекати в черзі, поки тебе приймуть і отримати реквізити, за якими треба сплатити. Власне, я не чекала цих реквізитів, я пішла собі на зустріч і сплатила через "Київсмартсіті", – розповідає Варвара Міранкова.

Зі зручністю сплати онлайн погоджується і головний інспектор. У деталях розповідає алгоритм дій, якщо вашу машину евакуювали.

"В першу чергу ви дзвоните до 102. Потім ви приїжджаєте на точку видачі. Ми допомагаємо людям надати документи і вони сплачують штраф. Десь хвилин 15. Можна сплатити через "Смартсіті". Там взагалі ми бачимо всю інформацію, що людина сплатила і це займає близько трьох хвилин", – говорить Спартак Коломієць, головний інспектор із паркування.

Трьох хвилин Варварі не вистачило.

"Після того, як я сплатила в "Київсмартсіті", наша диджатилізація завершилася і я змушена була знову ж таки приходити і стояти в черзі", – каже Варвара Міранкова, киянка.

Про черги у відділках під час карантину не раз писали користувачі соцмереж. На табличці всередині написано: у приміщенні має бути не більш як п'ятеро людей. Утім кількість охочих забрати свої автівки часто перевищує дозволену. Щоправда, під час нашого візиту у відділок людей було небагато. Варварі ж довелося вистояти чергу заради однієї печатки.

"Я думала, я зайду і відбудеться якийсь магічний обмін папірцями. Я віддам свою заяву, мені віддадуть щось навзаєм і відправлять на штрафмайданчик, але ніт. Я просто зайшла, вони взяли мій папірець, поставили печатку і сказали: їдьте забирайте машину", – розповідає Варвара Міранкова.

За день один столичний евакуатор забирає близько п'яти машин.

Разом із водієм евакуатора знімальна група "5 каналу" вирушила на рейд.

"Пішохідний перехід. Люди, я не знаю. Для них це улюблене місце", – розповідає він про найчастіші порушення.

За п'ять хвилин знаходимо. Перед евакуацією головний інспектор фотографує машину та складає протокол. Після – робота вже за евакуатором.

"Машини забираємо за істотні порушення правил дорожнього руху. Зупинка на перехресті, зупинка на пішохідному переході, виїзд з прилеглої території, рух смугою для дорожніх транспортних засобів. У дворах не було такого. Є виїзд з прилеглих територій, виїзд з двору", – каже Олександр Хохлов, головний інспектор із паркування.

Поки пишемо коментар, випадково фіксуємо порушницю. Киянка припаркувала своє авто в недозволеному місці. Поблизу кілька евакуаторів. Її попереджають, що треба переставити машину, інакше заберуть машину.

"Не встигнете", – натомість відповідає дівчина. Їй відповідають, що встигнуть на дві хвилини.

Евакуйовані машини везуть на штрафмайданчик. Їх у Києві два. На територію сторонніх не пускають. Заборонена тут і відеозйомка. Утім, за п'ять хвилин нашого перебування, до майданчика встигли приїхати кілька евакуаторів.

Єва Ніколашвілі, Анна Несевра, "5 канал"

Попередній матеріал
SpaceX відправила у небо чергову партію супутників проєкту Starlink – це можна бачити наживо
Наступний матеріал
Вперше в Україні: у Львові 65-річній жінці зробили надскладну операцію на серці
Loading...
У Дніпрі працівники СТО виявили вибухівку на машині – подробиці

У Дніпрі працівники СТО виявили вибухівку на машині – подробиці

"Пов'язано з владою, до якої я в опозиції": в Одесі невідомі спалили автівку громадського активіста

"Пов'язано з владою, до якої я в опозиції": в Одесі невідомі спалили автівку громадського активіста

У МЗС пояснили, як потрапити в Україну після закриття кордонів – подробиці

У МЗС пояснили, як потрапити в Україну після закриття кордонів – подробиці

Верховна Рада тимчасово передала лікарям 25 автомобілів зі свого автопарку

Верховна Рада тимчасово передала лікарям 25 автомобілів зі свого автопарку

Потрійна ДТП у Вінниці: в аварію потрапила швидка, що везла чоловіка з інсультом

Потрійна ДТП у Вінниці: в аварію потрапила швидка, що везла чоловіка з інсультом

Працівників Мін'юсту підозрюють у заволодінні декількома сотнями автомобілів зі штрафмайданчиків

Працівників Мін'юсту підозрюють у заволодінні декількома сотнями автомобілів зі штрафмайданчиків