Бомба ракета
Бомба ракета 5 канал

Важливі для контрнаступу ЗСУ: інженерні танки Bergepanzer 3 та Dachs – "Бомба Ракета"

Читайте по-русски
Дивіться 22 квітня о 19:30 на "5 каналі"

Розмов довкола очікуваного контрнаступу Збройних сил України не злічити. Що вже казати про важке озброєння від країн–партнерок: на нього чекають та намагаються прорахувати, наскільки ефективно воно знищуватиме москалів на нашій землі.

Та часто у тіні наданого озброєння лишаються машини забезпечення – які риють, долають, витягують та перевозять тонни заліза. Як на "ефективність "броньованого кулака" впливає ремонтно–евакуаційна техніка та що, зокрема, вміють такі німецькі машини як Dachs та німецько–нідерландські Bergepanzer 3.

Дивіться 22 квітня о 19:30 на "5 каналі".

Тисніть плеєр і "Створити нагадування", щоб отримати сповіщення про початок ефіру:

Броньована евакуаційна машина Büffel "Буйвол" або Bergepanzer 3 належить до групи машин бойової підтримки. Це двостороння розробка бундесверу та нідерландської армії на базі основного бойового танка Leopard 2. І саме з появою цього бойового танка стала очевидною та необхідною модернізація евакуаційних компонентів танкових підрозділів.

Ця розробка була необхідною, оскільки вимоги до броньованої евакуаційної машини були обумовлені більшою вагою Leopard 2. Та й інші транспортні засоби вже були не до снаги попереднику – БРЕМ Bergepanzer 2. Тож у 1990–х роках компанія MaK розробила наступну броньовану евакуаційну машину – Bergepanzer 3 – на шасі того ж Леопарда 2, аби використати якомога більше компонентів базового модуля.

Bergepanzer 3 розгорнуто в Бундесвері в усіх танкових батальйонах із Leopard 2 і в танкових артилерійських формуваннях із САУ Panzerhaubitze 2000, а також у ремонтних підрозділах.

"Буйволів" використовують для евакуації та буксирування гусеничної техніки до класу MLC 60 – позначка дорівнює вазі техніки у тоннах, згідно з військовою класифікацією вантажопідйомності в НАТО. Також до Bergepanzer 3 кріпиться гусенична техніка при переправі через водойми, здійснюється оперативний супровід під час ремонтних робіт, евакуація бойових танків, допомога в установці та демонтажУ двигунів і башт, розчищення перешкод і, в надзвичайних ситуаціях, земляні роботи. Як і броньована евакуаційна машина Bergepanzer 2, ця модифікація може тягнути танк Leopard 2.

Досі основними броньованими ремонтно–евакуаційними машинами у нашого війська була техніка, зокрема, на базі танків Т–54, Т–55, перероблені волонтерами Т 62, чехословацькі БРЕМ–Ч та важкий багатоцільовий гусеничний транспортер–тягач "Еней". Зі збільшенням кількості західних танків – як то Leopard 2, Abrams, Challenger 2, – потреба у таких машинах зросте, наголошують експерти.

Ще одна з переваг Bergepanzer 3 – висока захищеність екіпажу; кран – встановлений на поворотній платформі, що здатен підіймати 30 тонн. Може повертатися на 270 градусів і має електронний обмежувач імпульсу, який запобігає перевантаженню. Здатен підняти башту більшості основних бойових танків. Додаткове обладнання містить електрозварювальний апарат і різні інструменти, які також дають змогу проводити дрібний ремонт на місці.

Також Bergepanzer 3 оснащений лебідкою – встановленою ​​в передній частині корпусу. Має 180–метровий трос і тяговЕ зусилля 35 тонн, але за потреби можна збільшити й до 70 тонн. Використовується для підйому пошкодженої, застряглої, затонулої та перекинутої техніки.

Буйволи оснащені ще й переднім бульдозером. Його використовують для розчищення загороджень і землерийних робіт: підготовки вогневих позицій, засипання ровів, окопування, стабілізації транспортного засобу під час використання крана чи лебідки. Для самооборони екіпаж із трьох осіб має кулемет MG3 і димовий гранатомет. Система захисту від зброї масового ураження дає змогу використовувати Büffel у забрудненій місцевості.

Спецтехніка, яка у перекладі означає "Борсук" – броньована інженерна машина Pionierpanzer Dachs. Слугує німецькій армії як допоміжна інженерна машина, зроблена на базі відомого танка Leopard 1. Що може Дакс? Підйом пошкоджених транспортних засобів, створення в'їздів і виїздів, а також в'їздів і виїздів у місцях перетину водних перешкод або крутих і мулистих берегових зонах, створення судноплавного дна та створення чи розчищення перешкод і бар'єрів на полі бою.

Броньовану інженерну машину Dachs використовують інженери та бронетанкові інженери сухопутних військ Німеччини, а також збройні сили Канади. Послуговуються нею і збройні сили Чилі. Це перша броньована інженерна машина Бундесверу, яка була спеціально оптимізована для територій, де працюють інженери. І ця машина буде на підсиленні оборони України.

Pionierpanzer Dachs оснащений гідравлічною екскаваторною стрілою і потужним бульдозерним відвалом. Екіпаж машини складається з трьох осіб: водія, командира і його помічника. Силова установка танка – це 10–циліндровий багатопаливний двигун потужністю 830 кінських сил. Багатопаливний – це двигун, який може використовувати більше двох видів палив. Він дозволяє Pionierpanzer Dachs розвивати швидкість на пересіченій місцевості до 45 км/год.

Особливість цієї машини – здатність працювати під водою на глибині до 4 метрів. При цьому швидкість течії водного потоку і його забрудненість не мають для техніки суттєвого значення.

Як броньована інженерна машина Pionierpanzer Dachs на шасі Leopard 1 здатна працювати під водою? Перед початком роботи екіпаж проводить спеціальну підготовку двигуна і шасі танка, герметизуючи певні агрегати й вузли. А керування телескопічною стрілою і ковшем екскаватора здійснюється з берега дистанційно або зі спеціальної надводної башти.

Pionierpanzer Dachs можна використати і як кран, що здатний піднімати до майже 8–ми тонн вантажу при розгортанні стріли не більше, ніж на 4 метри. Також машина обладнана спеціальним різальним і зварювальним устаткуванням, що дає змогу її екіпажу демонтувати залізничні колії, руйнувати металеві конструкції та проводити необхідні ремонтні зварювальні роботи.

І все під бронезахистом для екіпажу. Корпус даху складається зі зварної броньової сталі і має одношарову броню. Рівень захисту шасі такий самий, як і у Leopard 1. Броньована надбудова досягає товщини броні від 25 до 35 мм для боків і 10 мм для даху. Гідравлічні циліндри телескопічної стріли мають захист від уламків.

Базове обладнання має систему захисту від зброї масового ураження та вентиляцію, а також систему запобігання та гасіння пожежі. Вихлопна система з додаванням свіжого повітря зменшує інфрачервоний слід і таким чином забезпечує пасивний бронезахист. Тобто менше викидів тепла – менша помітність машини для тепловізійного обладнання. Dachs обладнаний двома димовими гранатометами і кулеметом MG3, які Німеччина також передала Україні.

Читайте також: Вбивця танків – BRADLEY та універсал для ЗСУ – STRYKER – "Бомба Ракета"

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Попередній матеріал
рашисти посилили контррозвідувальний режим в Енергодарі та змушують українських працівників ЗАЕС підписувати контракт з "росатомом" – Генштаб
Наступний матеріал
Горять-палають російські танки: як українська "Стугна-П" нищить рашистську броню – "Невигадані історії"
Loading...
Patriot уже несе бойове чергування – командувач Повітряних сил

Patriot уже несе бойове чергування – командувач Повітряних сил

Яка західна техніка може переламати хід війни – офіцер ЗСУ

Яка західна техніка може переламати хід війни – офіцер ЗСУ

Пекін обіцяє не продавати зброю рф, але Україна виявляє китайські запчастини в російській техніці – ЗМІ

Пекін обіцяє не продавати зброю рф, але Україна виявляє китайські запчастини в російській техніці – ЗМІ

Авіація ЗСУ за добу завдала 3 удари по районах скупчення противника та ворожої техніки – що відомо

Авіація ЗСУ за добу завдала 3 удари по районах скупчення противника та ворожої техніки – що відомо

“Хоробре серце” та “Караючий грім з небес”: САУ PALADIN та AS-90 – "Бомба ракета"

“Хоробре серце” та “Караючий грім з небес”: САУ PALADIN та AS-90 – "Бомба ракета"

За крок від контрнаступу ЗСУ – хроніка 57 тижня великої війни

За крок від контрнаступу ЗСУ – хроніка 57 тижня великої війни