Скандинавська хода
Скандинавська хода 5 канал

В Ужгороді провели майстер-клас зі скандинавської ходи

11 квітня – у Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона – в Ужгороді провели акцію на підтримку людей, що страждають на цю недугу. Навчали ходити скандинавською ходою, яка визнана ефективною для протидії недузі

Родина Тиберія та Людмили Потрогошів уже рік живе в новому ритмі. Після невдалого падіння та перелому хребта чоловікові серед численних недуг діагностували і хворобу Паркінсона. 

"Ми не знали. Була повільність, але він по життю повільний. Усе робив, не поспішаючи. Лікар визначив, що в нас паркінсонізм. Ми лікуємося, приймаємо ліки вже рік", – каже пані Людмила.

72-річний Тиберій Потрогош не випускає з рук палиць. Відколи захворів, без них не обходиться. А тепер прийшов навчитися, як ними користуватися під час скандинавської ходи.

Майстер-клас зі скандинавської ходи для хворих проводять досвідчені медики, адже вважають це одним з ефективних способів спротиву цій недузі.

"Перше, що втрачається під час хвороби, – це правильний стереотип, швидкість ходи. Скандинавська хода допомагає їм повернути або не втрачати того стереотипу ходи", – розповідає Катерина Зінов'єва, лікар-ЛФК та спортивної медицини, фізичний терапевт.

Скандинавська хода
Скандинавська хода5 канал

Причини виникнення хвороби Паркінсона досі не вивчені, але від цієї недуги страждає щонайменше майже кожна тисячна людина у світі. Якщо кілька десятиліть тому на неї хворіли лише ті, кому було за 50, то нині недуга помолодшала на десяток років.

"Її відносять до нейродегенеративних захворювань, тобто певні клітини мозку відмирають швидше, ніж це запрограмовано віком. Відмирають клітини чорної субстанції, що виробляють таку речовину як дофамін. Вона забезпечує ритмічність і швидкість рухів та дотримання їхньої амплітуди", – пояснює лікар-невролог Закарпатського обласного кабінету хвороби Паркінсона Катерина Карпінська.

Науковці вже використовують декілька способів блокування хвороби, але остаточно вилікувати від неї не можуть.

Світлана Максимова, Микола Томаш, Ужгород, "5 канал"

Попередній матеріал
У Сумах відкрили Музей пам’яті майданівця, Героя України Олексія Братушки
Наступний матеріал
Штаб АТО: окупанти накрили мінометним вогнем Піски та Шахту "Бутівка"