Конкур
Конкур 5 канал

В Україні набирає обертів кінний спорт: у Дніпрі змагалися в майстерності конкуру

Читайте по-русски
Щоб вийти на арену, спортсмени тренуються по кілька годин шість днів на тиждень

Кінний спорт активно розвивається на Дніпропетровщині. Більше як сотня спортсменів різного віку виборюють звання найкращого вершника. Стартували обласні змагання у Школі олімпійського резерву з кінного спорту в Дніпрі. Про учасників та їхніх підопічних – далі.

10-річний Давид уперше осідлав коня півроку тому. Нині він найменший учасник змагань і дебютант у конкурі – найбільш травматично-небезпечному етапі кінних змагань. На арену виходить із Хвальоним.

"Конкур – це стрибання. Через бар'єри стрибати. Я падав, звичайно, але вчитися доволі легко", – зізнається учасник змагань.

Його тренер Софія Таран додає: "Кінь має бути підготовленим, в 4 роки він тільки починає приймати участь. Потрібно, щоб він вже вмів стрибати".

Щоб вийти на арену, спортсмени тренуються по кілька годин шість днів на тиждень. Обов'язкова щоденна програма вершників, а особливо перед змаганнями – вичистити тварину до блиску і лише потім осідлати, розповідає 12-річна спортсменка Олександра Зеркаль.

На змаганнях вона виступатиме з досвідченою 17-річною Монтаною: "У копитах є стрілка, яку треба вичистити. Вона може навіть кульгати почати, якщо погано вичистити копита".

На Дніпропетровщині на базі Школи олімпійського резерву з кінного спорту беруть участь у змаганнях більше 100 пар учасників. Вершники демонструють майстерність із підкорення тварин та конкур – проходження дистанції з перепонами. Вправи оцінюють судді міжнародного класу.

Організатори тішаться – нині кінний спорт в Україні набирає обертів і активно розвивається

"Було дуже важко і коні буквально виживали. І були випадки, коли ми думали, що на межі виснаження коні знаходяться. Тут усі фанати просто. Не дивлячись на те, що це дуже дорогий і вишуканий, і не такий вже масовий вид спорту, але в Україні зростають прекрасні вершники", – розповідає представниця організаторів змагань Лариса Велика.

Вершник, який здобуде першість на обласному етапі, представлятиме свій регіон на головних всеукраїнських змаганнях у столиці вже в листопаді.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"

Попередній матеріал
Мексика програла "Коротуну": як картель відбив сина наркобарона Ель Чапо у поліції
Наступний матеріал
Генпрокурор Рябошапка прокоментував затримання Гладковського та суд