Медичний кисень
Медичний кисень 5.ua

В Одесі видають кисневі концентратори пацієнтам із COVID-19, які можуть лікуватися вдома

Читайте по-русски
Відповідне рішення було прийнято, аби не перезавантажувати стаціонари

Пацієнтам, які потребують кисню, видають його додому. В Одесі у центрах первинної медико-санітарної допомоги почали видавати кисневі концентратори пацієнтам із коронавірусом, які можуть лікуватися вдома. Вирішили так зробити, щоб не перевантажувати стаціонари. Подробиці дізнавалася кореспондентка "5 каналу" Ольга Дунська. 

"Маленька сатурація, здала аналізи, тести, призначили нам концентратор. З ранку легше, а десь до обіду починається утруднене дихання, сатурація 89-88", – зауважує пацієнт Олександр.

Олена Вельможко, речниця департаменту охорони здоров'я Одеської міської ради, наголошує: "Зважаючи на те, що почалась третя хвиля хворих на коронавірус, щоб не перезавантажувати стаціонари пацієнтами, які можуть отримувати лікування в домашніх умовах, було прийнято рішення про додаткову закупівлю кисневих концентраторів для амбулаторного лікування хворих на COVID-19. Це закупівля відбувалася за кошти місцевого бюджету, бюджету міста Одеси".

"Це ті, які виписані з стаціонару і ще потребують продовження кисневої терапії, в основному, це пацієнти, які йдуть до нас на доліковування – ми видаємо їм об'ємом 5 літрів. І та частина пацієнтів, які проходять лікування амбулаторно, це пацієнти з пневмоніями середнього ступеня тяжкості, ми їх лікуємо в амбулаторних умовах. І якщо такі пацієнти потребують підтримки, видаються концентратори на 10 літрів", – підсумовує директорка центру первинної медико-санітарної допомоги №4 Тетяна Черненко.

Докладно про це дивіться в сюжеті журналістки"5-го" Ольги Дунської: 

Нагадаємо, за минулу добу коронавірус в Україні виявили в 7856 осіб, зафіксовано 287 летальних випадків, 5355 пацієнтів одужали. Зокрема в Одесі було виявлено 443 нових випадки захворювання.

Попередній матеріал
Продюсер премії Yuna Павло Шилько та ексголова Держкосмосу Володимир Усов – "Кондратюк у понеділок"
Наступний матеріал
Міноборони закупило боєприпаси за удвічі завищеною ціною – Ар'єв
Loading...