Перетвори сміття на помсту. В Одесі громадська організація переробляє вторинну сировину. За вторговані гроші закуповують дрони та амуніцію для військових. Проєкти організації вже обʼєднали тисячі людей по всій Україні. Докладніше про те, як можна зберегти довкілля і водночас допомогти армії, розповіла наша Аліна Оганезова.
"Є кришечки, котрим при сортуванні потрібно приділяти увагу та час. Оце резинка, а оце пластик. Тобто ця резинка нам не потрібна, ми її викладаємо, а цей пластик уже йде на переробку. Є потреба на кольори: червоний, білий, зелений, фіолетовий, синій", – зазначила волонтерка ГО "Мрія вільних людей" Тетяна.
Жінка розповідає про тонкощі сортування пластикових кришок. І це справа серйозна, адже так волонтери громадської організації "Мрія вільних людей" допомагають армії. Вони сортують пластик і здають його як сировину на виробництва, а на вторговані гроші – купують амуніцію, безпілотники та інші потрібні для ЗСУ речі.
"Ми від усієї маси кришечок відокремлюємо тих кольорів, котрі дорожчі. Це робиться для того, щоб ми зібрали більше грошей на безпілотні апарати та скиди для хлопців Збройних сил України", – зауважила Тетяна.
Вторсировину волонтерам приносять небайдужі. Щоб здати відходи, є декілька механізмів. По-перше, можна принести відсортоване сміття в так звану "приймальню мрії". Також в організації є "екотаксі": волонтери організовують трансфер. Крім того, зробити добру справу можна й з інших міст, відправивши посилку поштою, – зазначає голова громадської організації.
"Це працює як "приймальня мрії", це її бета-версія. Далі, якщо ми знаходимо підтримку або грантові можливості, ми будемо розвивати в Одесі таку мережу приймальних відділень. У нас ще є мобільна приймальня, яка відвідує різноманітні ярмарки, фестивалі, заходи, де ми збираємо вторинні відходи, які формуються під час цього заходу. У нас є локація, куди можна приносити скло. Навіть військові частини сортують у себе в частинах, і коли їдуть на ротацію, вони привозять вторинні відходи", – зауважив голова ГО та ветеран АТО Семен Турута.
Одеським волонтерам вдалося згуртувати велику спільноту по всій Україні. Переробка вторинної сировини та сортування пластику стали потужним механізмом допомоги українським захисникам і збереження довкілля. Ідея збирати гроші на сортуванні вторсировини виникла спонтанно.
"Возили воду в Миколаїв, і завдяки цим активностям генерувалася велика кількість сміття. Почали сортувати, накопичувати і потім перетворювати на ресурси. В Одесі, знову ж, розкручуємо цей проєкт, в нас долучаються наші волонтери, їхні друзі, їхні знайомі, сусіди. Ми допомагаємо військовослужбовцям, які зараз на передовій, боронять наше майбутнє, захищають нашу державу, і ми всіма можливостями, які в нас є, допомагаємо їм наблизити нашу перемогу", – наголосив чоловік.
Крім того, вторинну сировину команда волонтерів також перетворює на подушки, підставки та килимки для військових. Наразі активісти хочуть поліпшити та пришвидшити процес переробки. Тож у них проходить краудфандингова компанія на платформі "Моє місто".
"Придбати прес, а також дробильну станцію, яка допоможе нам, перше, знизити вартість логістики та збільшити вартість сировини. Ми прагнемо робити наш проєкт ефективним. Не збирати зараз прямо більше, але вже те, що ми збираємо, ефективно використовувати та перетворювати на дрони", – додав Семен Турута.
Тут також плетуть маскувальні сітки. Оксана, переселенка з Херсонщини, каже: внутрішньо переміщені особи, як ніхто знають, як важливо допомагати іншим.
"Ми зобов'язані допомагати Збройним силам, один одному в цей тяжкий час. Хто як не ми, тому що потрібно допомагати, так як ми, переселенці, це здорово відчуваємо на собі, що потрібна допомога і Збройним силам, і переселенцям, і усім", – зазначила волонтерка.
У планах у спільноти волонтерів багато проєктів. Зокрема, магазин речей із перероблених вторинних відходів. В організації кажуть, мріють обʼєднати якомога більше однодумців і таким чином наблизити Перемогу.
Аліна Оганезова, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"
Читайте також: на Кропивницькому сміттєвому підприємстві перетворюють відходи на електроенергію – як це вдається. Установка не шкодить довкіллю, а її потужності достатньо, щоб генерувати електрику цілодобово.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.