акція протесту
акція протесту 5 канал

"В бари можна, в спортзали – ні": що змінилося в містах "помаранчевої зони" та як реагують люди

Читайте по-русски
До цієї зони потрапили Івано-Франківськ та Львів

У Івано-Франківську на площі перед облдержадміністрацією – більш як сотня пікетувальників. Тримають плакати із закликом не нищити спорт. Це відповідь прихильників здорового способу життя на рішення обласної комісії з епідемічної безпеки: закрити спортивні заклади. Це – умова так званої "помаранчевої зони", до якої потрапив Івано-Франківськ.

"Зараз дуже дивно, коли в мене на реабілітації дівчинка з ДЦП, якій я маю сказати: вибач, ти не прийдеш на тренування, тому що бари-ресторани мають право працювати, а спортзали вирішили закрити", – каже спортсмен Володимир Пиндус.

Представники спорт-клубів запевняють – усіх санітарних вимог дотримуються, щоб не ризикувати здоров'ям працівників і відвідувачів. Тож рішення про закриття називають абсурдним.

До протестувальників вийшов міський голова. Пояснює – він категорично проти заборони. Але скасувати її не може. Дозволити спортклубам працювати має спеціалізована комісія. До якої мер і звернувся з відповідним проханням.

"Сьогодні треба все-таки наполягати, щоб обласна комісія переглянула своє рішення, вони вправі це робити на території області. Якщо рішення не буде переглянуте, дойдеться нам робити так, як Тернопіль – збирати позачергову сесію міськради і ухвалювати рішення", – вважає міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. 

Водночас у лікарнях Івано-Франківська скаржаться на брак вільних місць у реанімаціях. Як напередодні повідомили в міському департаменті охорони здоров'я, майже немає місць і в звичайних палатах. Хворі продовжують прибувати, тому доводиться облаштовувати додаткові ліжка.

антисептик
антисептик5 канал

До "помаранчевої" зони карантину потрапили також Львів і три райони області.

"Помаранчева" зона, до якої належить Львів, у житті міста майже нічого не змінює. У такому режимі городяни живуть уже кілька місяців.

Тут, окрім чинних обмежень, мали б зачинити спортивні центри й туристичні бази. Утім, міська комісія з ліквідації надзвичайних ситуацій вирішила не забороняти роботу спортзалів, якщо там дотримуватимуться протиепідеміологічних вимог. А турбаз у місті – і зовсім немає.

Віднині спортивні заклади під пильним наглядом спеціально створених моніторингових груп. Без попередження разом із комісією навідуємося в один із найбільших спортивних центрів міста.

Львів
Львів5 канал

Моніторингова група інспектує, чи є у спорткомплексі антисептики, чи носять тренери маски та чи розставлене спортивне обладнання з дотриманням дистанції.

Упродовж кількох тижнів епідемситуація на Львівщині – стабільна. У середньому щодоби фіксують близько півтори сотні нових хворих на коронавірус.

Марта Шикула, Наталя Лозовик, "5 канал"

Попередній матеріал
"Жахає, коли представник України в ТКГ розмовляє російськими наративами" – Береза
Наступний матеріал
Рівненщина може перейти із "зеленої" зони карантину в "жовту" – як реагують мешканці міста
Loading...

Менше тестів – менше хворих: що не так із карантином – Барна

Тернопільську область можуть віднести до "зеленої" зони карантину – Степанов

У Рівному та Харкові можуть посилити карантин через негативну динаміку COVID-19 – Степанов

Один у лікарні, другий – на самоізоляції: у двох заступників голови КОДА підтвердили коронавірус

Молодь уп'ятеро частіше почала хворіти на коронавірус, ніж на початку пандемії – ВООЗ

І знову антирекорд: в Україні понад 1270 людей захворіли на коронавірус за добу