Люди в масках
Люди в масках if.gov.ua

Менше тестів – менше хворих: що не так із карантином – Барна

Читайте по-русски
Ексголова Тернопільської ОДА оцінив дії влади у боротьбі з пандемією

Чільники міст можуть штучно занижувати кількість виявлених нових хворих на коронавірус, вважає ексголова Тернопільської ОДА Степан Барна. Про це він сказав в ефірі програми "Інфовечір" на "5 каналі".

За його словами, якщо проаналізувати статистику, яка була два дні тому, показник виявлення нових випадків подекуди був удвічі більшим, ніж зараз.

"Технічно цілком можна організувати процес мінімізації фактору присутності тестувань, і результативних тестувань зокрема. Думаю, Тернопільська ОДА, зрозумівши цю проблему, теж певним чином впливатиме на відповідні тестування, і протягом наступних декілька днів у Тернопільській області їх кількість серйозно зменшиться", – сказав Барна.

Також ексголова Тернопільської ОДА оцінив економічну ситуацію в області після локдауну. На його думку, владі не вдасться перекласти на пандемію проблеми із наповненням бюджету та скороченням робочих місць: "Наприклад, невиконання бюджету Тернопільської області починається ще з січня – мінус 63 мільйони гривень за перше півріччя. Для Тернопільської області це дуже багато. І це при тому, що карантинні обмеження були введені лише у березні", – зазначив Барна.

"Окрім цього, є проблема закриття бізнесу – в Тернопільській області за перших шість місяців цього року стало на 2 тисячі суб’єктів господарювання менше. Десятки тисяч людей втратили можливість працювати і отримувати заробітну плату. По самому тільки місту Тернополю, як заявили представники місцевого самоврядування, невиконання бюджету становить майже 100 мільйонів гривень", – додав він.

Нагадаємо, міський голова Тернополя застеріг поліцію від спроб заблокувати роботу громадського транспорту.

Попередній матеріал
"Конфлікт інтересів бачите? А він є": як у Кабміні нового голову Кіровоградської ОДА призначали
Наступний матеріал
Львів потрапив у "помаранчеву" зону карантину: яка ситуація в місті та чи дотримуються там вимог
Loading...