Іноземним журналістам офіційно заборонено в’їжджати до анексованого Росією Криму. Про це повідомили у Міністерстві закордонних справ, передає "Радіо Свобода".
Водночас у МЗС зазначили, що з цього питання були "гарячі дебати". При цьому уточнюється, що українські журналісти можуть в'їжджати до Криму й надалі.
Як повідомляв 5.UA, іноземцям також заборонили в'їжджати на тимчасово окуповані території Донбасу.
Нагадаємо, в 10 областях України запровадили воєнний стан. Зокрема в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Луганській, Донецькій, Сумській, Харківській, Чернігівській та Вінницькій Областях. Термін дії – 30 днів. Петро Порошенко зазначив, що положення воєнного стану використовуватимуть лише в разі російської наземної агресії. Водночас Андрій Парубій також підписав і постанову, яка визначає дату проведення президентських виборів 31 березня наступного року.
Як повідомляв 5.UA, ранком неділі, 25 листопада, в районі Керченської протоки корабель РФ протаранив український буксир. Унаслідок зіткнення в українського судна були пошкоджені головний двигун та обшивка. Згодом стало відомо: РФ перекрила Керченську протоку та підняла в небо вертольоти.
Надвечір неділі з'ясувалося, що РФ застосувала зброю проти корабля ВМС ЗС України. Малі броньовані артилерійські катери, вражені вогнем противника, втратили хід. Українські судна були захоплені Росією.
Пізніше омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що 23 захоплених українських моряків доправили до Керчі. Трьох із них з пораненнями поклали до міської лікарні. На Росії заявили, що військовослужбовці ВМС ЗСУ арештовані та будуть притягнуті до суду.
ФСБ РФ оприлюднила відео "допитів" трьох захоплених українських моряків. На ньому армійці свідчать, що начебто свідомо ігнорували попередження російських моряків. У ВМС ЗСУ зазначили, що з розумінням ставляться до таких "свідчень", враховуючи тиск російських спецслужб.