dpsu.gov.ua

Україна посилить військову присутність на Азовському морі – прикордонникам нададуть новітню ракетну зброю

В Азовському морі хочуть створити корабельно-катерне угрупування Військово-морських сил ЗСУ

Рада національної безпеки і оборони України вирішила забезпечити підрозділи берегової оборони в Азовському і Чорному морях новітньою високоточною ракетною зброєю. Крім того, Кабміну доручено невідкладно ухвалити Морську доктрину України та удосконалити нормативно-правову базу захисту національних інтересів в акваторії Азовського і Чорного морів. Про це повідомляється на сайті РНБО за підсумками сьогоднішнього засідання Радбезу в Києві.

"РНБО України затвердила комплекс заходів, спрямованих на захист національних інтересів у південних регіонах, акваторіях Азовського і Чорного морів", – йдеться у повідомленні.

У зв'язку з цим "йдеться про посилення військово-морської присутності в Азовському морі, створення там корабельно-катерного угрупування Військово-морських сил Збройних сил України, розбудову відповідної інфраструктури, забезпечення підрозділів берегової оборони новітньою високоточною ракетною зброєю тощо".

Також Кабінету Міністрів України доручено невідкладно ухвалити Морську доктрину України та удосконалити нормативно-правову базу захисту національних інтересів в акваторії Азовського і Чорного морів.

Секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що військово-політичне керівництво РФ розглядає Азово-Чорноморський регіон як важливий плацдарм для подальшої експансії. Крім того, Президент України Петро Порошенко наголосив, що розраховує на підтримку міжнародних партнерів у посиленні тиску на РФ для зняття російської блокади в Азовському морі.

Командування ВМС України заявило, що російська агресія у Чорному та Азовському морях є реальністю, та оприлюднило стратегію розвитку українського військового флоту до 2035 року, яка дасть можливість протистояти діям РФ.

Як повідомляв 5.UA, з другої половини квітня російські прикордонники почали оглядати іноземні судна, які прямують з/до українських портів. Так, Росія затримала більше як 150 іноземних суден в Азовському морі. У Держприкордслужбі зазначають, що Україна є заручником ситуації з 2004 року, а саме – Угоди про співробітництво між Україною та РФ в Азовському морі і Керченській протоці, яка визначає Азовське море як море внутрішнього користування двох держав. Таким чином, як російські, так і українські прикордонники можуть оглядати ті судна, які, на їхню думку, викликають якісь підозри.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Стрільби в негоду та затримання судна-порушника: як в Азовському морі проходили навчання прикордонників – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Відповідальний – Путін: МВС Великої Британії прокоментувало нові результати слідства щодо отруєння Скрипаля
Наступний матеріал
У відомствах РФ є окремі чиновники й управління, що розробляють плани заходів в ОРДЛО – ГУР

Засідання Кабміну, на якому обговорять зміни правил перетину кордону українцями – трансляція

Чи можна розірвати угоду з РФ щодо Азовського моря без шкоди для України – Климпуш-Цинцадзе

Збив 2 шлагбауми: прикордонники затримали іноземця на авто, який намагався прорватися в Україну

Лікарні, що не опублікують списки наявних безоплатних ліків, позбавлятимуть ліцензії – МОЗ

Боротьба з тіньовими доходами: в Україні відбудуться "трудові чистки"

Мирослав Продан написав заяву на звільнення з посади керівника ДФС