Вбита 11-річна Дар'я Лук'яненко
Вбита 11-річна Дар'я Лук'яненко 5 канал

Убивство 11-річної Дар'ї Лук'яненко на Одещині: відтворюємо хронологію подій

Читайте по-русски
Якщо провину підозрюваного доведуть – йому загрожує довічне ув'язнення

Убивство на сексуальному підґрунті – таку версію загибелі 11-річної Дар'ї Лук'яненко з Іванівки, що на Одещині, розглядають правоохоронці. Підозрюваного в злочині затримали. А дівчинку опізнали батьки. Хронологію подій – відтворювали журналісти "5 каналу".

13 червня. Близько 15-ї години. Даша виходить від мами, яка працює на ринку, і зникає дорогою до танцювального гуртка.

"Дівчата дзвонили їй, спочатку телефон працював, а потім взагалі перестав. Діти її чекали, там, на гуртку, вона повинна була принести червону помаду. Їм треба було готуватися до виступу. І тут Даша пропала", – згадує директор дитячого будинку творчості Ліля Чміль.

Відразу на пошуки підняли всі оперативні служби. До операції, крім поліцейських, залучили нацгвардійців та рятувальників. Зголосилися допомогти й небайдужі селяни – загалом дівчинку шукало понад тисячу людей.

Слідчі задіяли кінологів, водолазів та авіацію. Поліцейські розробили схему пошуків зниклої та відпрацювали її крок за кроком.

"Так, опитували, і додому приходили, і до магазину. Всіх. Кожен день", – згадує місцева жителька.

Спершу на слід ймовірного злочинця вивів собака. Але правоохоронці на це не звернули уваги. Згодом коло підозрюваних звузили завдяки відео з камер спостереження та свідченням сусідів. Всі сліди вели на подвір'я 22-річного місцевого жителя Миколи Тарасова, який ніде не вчився і не працював.

"Затягнув її у свій дім, роздягнув, намагався її зґвалтувати. Після того, як отримав опір – він своїми руками її задушив. Приховував сліди злочину – заправ свій одяг, одяг дитини спалив", – звітує начальник ГУ НП в Одеській області Олег Бех.

Голова Національної поліції Сергій Князєв уточнює: "Основна версія, яку розглядає слідство, – це вбивство на сексуальному ґрунті".

Підозрюваний це обвинувачення відкидає. Нині тіло дівчинки досліджують судово-медичні експерти.

"Одразу після першочергового допиту, перше, що було зроблено, – це скеровано клопотання про тримання під вартою", – наголошує прокурор Одеської області Олег Жученко.

Якщо провину підозрюваного доведуть – йому загрожує довічне ув'язнення.

Сніжана Юр'єва, Одеса, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Убивство журналіста Комарова: поліція показала фоторобот підозрюваного
Наступний матеріал
"Портнов, пора в Ростов": як проходить студентський протест біля КНУ – включення
Loading...