У Луцькому замку пройшли Всеукраїнські змагання із Середньовічного бою – відео

Турнір із Середньовічних боїв 5 канал
Усі зібрані гроші від глядачів витратять на допомогу українським військовим

У Луцьку цими вихідними відбуваються Всеукраїнські змагання із Середньовічного бою. На ристалищі зійшлися команди лицарів із різних регіонів України, щоб обрати сильніших, які увійдуть до нашої Національної збірної з цього виду спорту. Змагання вдалося провести, попри те, що близько половини доблесних воїнів нині захищає країну від росіян на фронті. Та й організатор змагань відпросився зі служби, щоб провести захід, і Україна не втратила можливість показати себе на міжнародній арені. Як усе відбувалося, бачили журналісти "5 каналу".

До Луцького замку на змагання з'їхалися понад 40 учасників та учасниць з обладунками та зброєю. Це вдвічі менше, ніж зазвичай було до повномасштабної війни, розповідає організатор Сергій Ващук. Колективи клубів середньовічної реконструкції по всій країні працюють на перемогу України у російсько-український війні, якщо не у війську, то як волонтери.

"Дуже велика частина нашого руху знаходиться в лавах ЗСУ, в тому числі, деякі з бійців, які присутні на чемпіонаті, вони використали свою щорічну відпустку. Щоб так підтримати і своїх побратимів, які воюють, адже на даному чемпіонаті ми збираємо кошти для потреб бійців, які зараз перебувають в ЗСУ з нашого руху. Так само – згадати, чим ми займалися до повномасштабного вторгнення", – поділився організатор Чемпіонату України із середньовічного бою Сергій Ващук.

Читайте також: У Черкасах відбуваються всеукраїнські змагання з вітрильного спорту: як ветеран відроджує це заняття в місті.

Ілля Родіонов – кримчанин, який на змаганнях представляє київський клуб. З рідного Севастополя чоловік виїхав 11 років тому, два з половиною роки з яких не бачив своїх рідних, які залишаються жити в окупації.

"Крим ми будемо повертати трошки довше, тому що там вісім років люди жили і вони вже вважають себе росіянами і треба їм якось нагадати, що вони українці", – зауважив Ілля Родіонов.

Історичною реконструкцією чоловік захоплюється 12 років. Хобі перетворив на справу, якою заробляє собі на життя.

"У житті я займаюся тим, що виготовляю ці обладунки. Все своє життя пов'язав із цим видом спорту", – розповів Ілля.

Дивіться також відео: Сила ДУХУ і ТІЛА: у Полтаві ВЕТЕРАНИ долучились до всеукраїнських інклюзивних змагань.

На турнірі в Луцькому замку учасники змагалися в одиночних боях із різними видами зброї: мечем, алебардою, щитом. Також – у масових боях. Найбільш видовищними традиційно стали командні сутички 5х5 та 16х16.

19-річний Сергій Бойченко із Сум виграв чотири поєдинки поспіль.

"Гарні суперники, молоді, але доволі такі бадьорі", – наголосив Сергій.

Каже: аби не травмуватися, кожен боєць намагається бути в максимально захищеному екіпіруванні. До турнірів ретельно готуються й відточують навички.

"Два рази на тиждень – це фізичні вправи, витривалість щоб розвивати. А один раз на тиждень в нас спаринги відбуваються між учасниками клубу", – пояснив Сергій Бойченко.

Подивитися на видовищні бої могли всі охочі, щоправда, вхід на змагання платний. Усі зібрані гроші витратять на допомогу українським військовим. Глядачі – здебільшого родини з дітьми, волиняни та жителі сусідніх областей. Вони прийшли, щоб задонатити на перемогу та розповісти дітям про епоху Середньовіччя.

"Ми приїхали підтримати нашого тата, він представляє "Айна-Беру Львів" і найбільше вболівали за нього, це найбільше вразило", – сказала глядачка Софія Макогін.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

"Спеціально приїхали на ці бої, бо дитині було дуже цікаво подивитися і побачити сам замок, як відбувалися середньовічні бої", – розповів глядач Роман.

Протягом двох днів у масових та одиночних видах лицарських боїв взяли участь хлопці та дівчата з різних куточків держави. Турнір у Луцьку визначить, хто увійде до збірної команди України для участі у світовому чемпіонаті. Ці змагання відбудуться вже наступного року в Мексиці.

Олег Ткачук, Луцьк, "5 канал".

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Попередній матеріал
Приборкувач вибухівки: сапер Олександр Лашкевич розповів про масштаби замінування України і про свою ризиковану роботу – ексклюзив
Наступний матеріал
Запорізький напрямок: усе попереду. Повернення "Байрактара" – про головні події 557-го дня великої війни
Loading...