Охтирська лікарня
Охтирська лікарня 5 канал

У лікарні на Сумщині після капітального ремонту обвалилася стеля – і це не єдина проблема

Читайте по-русски
Причини обвалу нині вивчає комісія, яка обіцяє зробити висновки за тиждень. Але забудовники вже озвучують версію стороннього втручання

Ремонтували-ремонтували, а воно впало. На Сумщині після довгоочікуваного капітального ремонту в лікарні обвалилася стеля. Забудовники запевняють – це саботаж. Натомість лікарі та пацієнти кажуть – після будівельних робіт у приміщеннях була купа недоліків. Хто винний у неякісному ремонті – досліджували кореспонденти "5 каналу".

Падіння стелі в ортопедичному відділенні Охтирської лікарні сталося вночі, тому в зазвичай переповненому приміщенні дивом ніхто не постраждав. Обвалилися 10 кв. м підвісної стелі. Будівельники одразу взялися усувати недоліки. Утім, лікарі нарікають, ремонт – ненадійний і відділення здавалося в експлуатацію недоробленим.

"Я єдина людина, яка, коли запускали цю лікарню, говорила: доробіть лікарню, будь-ласка, а потім переводьте людей. На оцій підлозі, коли ми переселилися, вона повинна бути гладенька, але не скло. Люди на милицях падають на ній. За місяць було три падіння", – бідкається завідувач ортопедо-травматологічного відділення Павло Кузьменко.

У лікарні встановили металеві двері, які мають високу звукоізоляцію. Тож, пацієнтам складно догукатися до медперсоналу. Крім того, нарікають на металеві пороги, які ускладнюють рух каталок.

Ремонт лише цього відділення, в якому стався обвал стелі, коштував 70 млн грн. А загалом оновлення всієї лікарні обійшлося майже у 140 млн грн. З лікарями оновлення жодного разу не обговорювали, каже завідувач.

"Ми ні з ким не укладали договорів. Це проводила обласна держадміністрація, тендери і все інше. От коли вони добудували, в них прийняли технагляді, і вони нам тоді уже цілісний майновий комплекс передали", – пояснює головний лікар Віктор Бабич.

Причини обвалу нині вивчає комісія, яка обіцяє зробити висновки за тиждень. Але забудовники вже озвучують версію стороннього втручання.

"Можливо, хтось допоміг. Не буду говорити, є слідчі органи, які це будуть розслідувати. Обвислості, може, й є, ще якісь недоробки. Ви ж розумієте, в яких умовах воно будувалося. То грошей не було, то швидко треба було закінчити", – виправдовується голова правління компанії-підрядника Олександр Бритов.

Будівельники дають гарантію на ремонт на 2 роки. Згідно з договором, у цей період усуватимуть недоліки за власний рахунок. Натомість, прокуратура відкрила кримінальне провадження. Якщо доведуть, що виконавець робіт порушив норми, то винуватцям загрожує до 3 років позбавлення волі.

Олеся Боровик, Сумська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Їх треба пам'ятати: у Дніпрі вшанували десантників, які загинули у 2014-му біля Шахтарська
Наступний матеріал
Реставрація Кирилівської церкви: як майстри відновлюють унікальні фрески ХІХ століття