Найвідомішу із зруйнованих харківську 16-поверхівку почали частково демонтовувати. Будинок розбомбили росіяни ще у перші дні повномасштабного вторгнення. 5 березня торік рашисти скинули туди авіабомбу, яка зруйнувала цілий під'їзд. Нині його почали розбирати. В будівельників складне завдання: вони мають прибрати пошкоджені конструкції першого під'їзду та зберегти від руйнування вцілілий другий під'їзд. А чи можна там буде у подальшому жити, дивіться в сюжеті журналістки "5 каналу" Оксани Нечепоренко.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
До напівзруйнованої багатоповерхівки по вулиці Наталії Ужвій у Харкові Ірина Ріпа приходить мало не щодня. У цьому будинку пані Ірина з рідними прожила понад 30 років. Її квартира – у під'їзді, в який поцілив російський снаряд. Тепер жити там неможливо.
"Уламками двері повибивало. Посипалася стеля, шпалери попадали, мишей повно. Ні комунікацій, ні ліфта – нічого немає", – поділилася мешканка пошкодженого будинку Ірина Ріпа.
Саме ця багатоповерхівка в Харкові стала символом російської агресії. Один з її під'їздів було зруйновано 5 березня торік. Два тижні тому тут почали розбирати завали будівельники. Про те, що перший під'їзд будинку не підлягає відновленню, говорив міський голова Ігор Терехов на зустрічі з мешканцями будинку ще на початку року. Питання щодо вцілілого другого під'їзду було відкритим.
Читайте також: Японія виділила понад €4,5 млн на демонтаж зруйнованих будинків і відбудову Київщини – включення.
Другий під'їзд, руйнування оцінюють фахівці як 65% – це до початку розбору. Тому що можуть бути будь-які дефекти, які сьогодні не видно. Почнемо розбирати, утворюються нові, та відновлення, як на мене, – небезпечно", – сказав Ігор Терехов.
Найнебезпечніші конструкції будинку рятувальники розібрали ще в лютому. Нині стали до роботи будівельники. Вони діють дуже обережно. Демонтують окремі частини конструкцій.
"Найскладніший етап – це перший, саме демонтування верхньої частини, а саме демонтування ліфтового приміщення та нависання плит, які наразі є. Тому що дуже важко передбачити хід самої конструкції", – зауважив заступник голови департаменту ЖКГ Харківської міськради Євген Пасенов.
Дивіться також відео: НАРЕШТІ! Демонтаж велетенської радянської зірки в Києві! Декомунізація ТРИВАЄ.
Демонтаж триває повільно, адже будівельники намагаються вберегти від додаткових руйнувань вцілілий під'їзд. За роботами спостерігає і Ірина Ріпа.
"Ми хочемо знати, пошкодять наш під'їзд чи ні. Ми сподіваємось, що наш під'їзд залишиться і ми будемо там жити", – сказала жінка.
Фахівці кажуть: вцілілі конструкції другого під'їзду поки що не рухаються. Та остаточно оцінювати їхній стан можна буде, лише коли розберуть завали першого під'їзду. За планами, демонтаж триватиме до кінця року. На ці роботи з держбюджету виділено 17 мільйонів гривень.
Оксана Нечепоренко, Антон Авіжас, Харків, "5 канал"
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Дивіться також фотогалерею за темою:
Вночі цинічно ракетами С-300: окупанти обстріляли п'ятиповерхівку у Запоріжжі – ФОТО з наслідками удару










