Паски
Паски 5 канал

У Дніпрі в соцбудинку для жінок із дітьми облаштували пекарню – як готуються до Великодня

Читайте по-русски
Замовити паску можна через інтернет або купити у кав'ярні, де до кави пропонують випічку із "Рукавички"

Печуть паски такі ж, як і вдома. У Дніпрі в соціальному будинку для жінок із дітьми, що втекли від домашнього насильства, облаштували мініпекарню. Для багатьох робота в ній стала основною. У пекарні готують рогалики, горішки, кульки, штоллени, а до Великодня – паски. Розповідають: такої випічки в магазині не купити. Про секрети особливої паски далі розповість журналістка "5-го" Наталя Світлова.

Поки діти граються гуртом, їхні матусі печуть паски в обладнаній мініпекарні. Замішує тісто кондитерка Ольга, вона допомагає з рецептурою.

Від замісу тіста до готової паски – кілька годин. У кожній партії їх приблизно два десятки.

"Ось ці шари бабусині, які раніше жінки домагалися тим, що дуже довго місили тісто до того моменту, коли воно починало пищать, видавати звуки, але зараз за допомогою техніки ми зробили таку паску", – розповідає волонтерка Світлана.

Одна з працівниць пекарні Інна шість років тому з сином на руках та будучи знову при надії, втекла з дому від чоловіка-тирана. На той час не мала ані професії, ані грошей. У соціальному будинку "Рукавичка" вона з дітьми отримала прихисток та першу в житті роботу.

"Зазвичай я печу рогалики, ще горішки печу. У мене був один підробіток тільки, у приватному садку, не по випічці, а листя згрібала. Більше ніякої іншої роботи у мене не було", – каже Інна Біла, мешканка соціального будинку.

Мініпекарню волонтери задумали й обладнали кілька років тому, щоб мати змогу допомогти жінкам у скруті, утримувати шелтер і давати жінкам змогу працювати. Нині в соціальному будинку "Рукавичка" мешкають четверо жінок і п'ятеро дітей.

"Щоб оформити якісь державні виплати, на це потрібен час. Так буває, що жінки потрапляють сюди у стані крайньої бідності і в них взагалі немає коштів, і утримувати їх за рахунок громадських діячів, благодійників – це також не зовсім правильно, тому є така ініціатива, такий соціальний бізнес", – пояснила волонтерка Ганна Карпеченкова.

У пекарні печуть солодкі рогалики, горішки, кульки, штоллени, а перед Великоднем – і паски.

Замовити паску можна через інтернет або купити у кав'ярні, де до кави пропонують випічку із "Рукавички". Цьогоріч у пекарні хочуть встановити власний рекорд – до Великодня випекти 1000 пасок.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"

Попередній матеріал
Зеленський попросив глав церков розповісти вірянам про важливість вакцинації
Наступний матеріал
СБУ блокувала угрупування з відмивання грошей – вилучили 800 кг срібла
Loading...