Безплатно вчать кермувати жінок-переселенок. У Черкасах інструктори центру безпечного кермування навчають водійок-початківиць. По-перше, щоб на дорогах стало безпечніше, а по-друге, щоб допомогти їм адаптуватися у новому місті. Інструктори кажуть, попит на курси великий, адже після автошколи багато автомобілістів на дороги виїжджати не готові. Більше у сюжеті Яни Лимаренко.
За кермом водійки-початківиці вчаться основ паркування. Перша вправа – навчитися відчувати габарити автівки.
Сьогодні на майданчику переселенки. Їх запросили інструктори центру безпечного кермування допомогти поліпшити навички водіння. Найскладніше – Яні, у неї особлива автівка – з ручним кермуванням.
Така автівка – необхідність для жінки, адже вона пересувається на візку. Ще в юності зазнала травми, через яку втратила можливість ходити. Але бажання жити повним життям це не відняло. Активна та весела, Яна займається спортом і вже два місяці як водить автівку. Уже досить вправно, але не дуже впевнено. З чоловіком приїхали до Черкас із Херсону через війну.
"Мало паркувальних місць для людей з інвалідністю і у нас такий автомобіль під крісло колісне, ми не скрізь можемо стати, треба більше місця, ширше, і паркування – це дуже класно, що я потрапила на цей інтенсив, дуже рада, дуже класні вчителі", – розповідає переселенка з Херсонщини.
Протягом чотирьох годин жінки відпрацьовують елементи, які виявились найскладнішими для кермувальниць-початківиць, зараз навчаються паркуватися заднім ходом.
Тренування тривали майже 5 годин, за цей час жінки відпрацювали всі найпоширеніші проблеми водіїв-початківців.
Неодмінна умова – навчатися на власних автівках, щоб краще відточити вміння та відчути габарити конкретного авто. Марія приїхала з Донецької області, права має вже 5 років, але досі їздити не наважувалася. Сподівається, після навчання матиме більше впевненості.
"Рух заднім ходом був навіть не дуже складний. Страшно, що якщо виїжджаєш в місто, що якщо ти припаркуєшся, то назад ти не виїдеш, бо будуть "помєхи" і все", – каже переселенка з Донеччини Марія Баландіна.
Окрім Черкас, такі водійські курси відбудуться ще в кількох містах України. Ініціатором виступила Автомобільна федерація України спільно з коаліцією громадських діячів та партнерів. Навчання зорганізували саме для жінок-переселенок, щоб допомогти їм адаптуватися у новому місті та поліпшити своє вміння. Інструктор Сергій Гусєв каже: дуже багато випускників автошкіл не готові виїздити на дорогу.
"Дуже багато не мають навіть мінімальних базових навичок, які дозволяють нам безпечно їздити, навіть взагалі їздити, сісти в машину, завести, можна переїхати, але ми говоримо і про те, щоб бути безпечним для наших учасників руху. Мало навичок дається під час навчання в автошколі, потрібно змінювати підхід кардинально на рівні держави до мінімального рівня кандидатів на отримання водійського посвідчення", – переконує автоінструктор центру безпечного водіння.
Автоінструктори закликають усіх, хто після автошколи вагається у своїх силах, пройти додаткове навчання і не виїздити на дорогу без упевненості у своїх уміннях та знаннях.
Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаси, "5 канал"
Читайте також: Єдина точка входу для потерпілих від війни: у Рівному успішно запустили перший "Простір Інтеграції"
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.