Микитівський ртутний комбінат
Микитівський ртутний комбінат reilalex.livejournal.com

Тимчук розповів про "ртутну бомбу": як окупанти в "ДНР" радіаційні відходи ховають

Торік мешканці Горлівки помітили на об'єкті, що виробляв ртуть, військових у хімзахисті. Ті вивантажували російські радіаційні відходи для зберігання в полишеній шахті

Екологічна ситуація на тимчасово окупованій території Донеччини перманентно погіршується, а найближчим часом може стати абсолютно неконтрольованою. Про таке заявив керівник групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук на сторінці у Facebook.

Так, окупаційні війська спільно з колаборантами продовжують "розпил" промислових підприємств регіону, що загрожує екосистемі Донбасу. Була зупинена суха консервація шахти "2-біс", яка входила до складу "Микитівського ртутного комбінату" (закритий 1995 року, розташований у місті Горлівка Донецької області). Колись Горлівка займала друге місце в Європі за обсягами виробництва ртуті – за весь час тут було видобуто 35 тон металу.

2012-го року американські та українські вчені почали досліджувати вплив ртуті на екосистему регіону. 

"Тоді дослідження показали, що в районах, прилеглих до "Микитівського ртутного комбінату", вміст парів ртуті становить від 155-300 до 1427-1680 мг/л, що є причиною ртутної інтоксикації жителів цього району, підвищеної захворюваності, дитячої смертності. У ґрунті навколишньої території, відстійнику та золі рослин виявлені концентрації ртуті, що перевищують фонові у 10-15 разів. Вміст металу в підземних водах в районі "Микитівського ртутного комбінату" у 20-30 разів перевищує ГДК", – зазначено у повідомленні.

Експерти наголошують: затоплення ртутної шахти може призвести до просідання ґрунту під руслом каналу "Сіверський Донець – Донбас" та руйнування водоводу. Саме тому Україна обрала шлях сухої консервації та продовжила виділяти кошти на утримання закритого комбінату.

Тим часом окупаційна адміністрація вже чотири роки ігнорує проблему, а 2016 року бойовики масово вирізали метал на збагачувальній фабриці та інших об'єктах цього підприємства. Торік мешканці Горлівки помітили на об'єкті військових у хімзахисті.

Шахта "2-біс"
Шахта "2-біс"Обозреватель

За даними групи "ІС", відтоді на території покинутого "Микитівського ртутного комбінату" окупанти розмістили діжки з ознаками радіаційної небезпеки. Їх на підприємство завозять КамАзами.

Станом на початок листопаду 2018 року "влада "ДНР" зупинила відкачування води з гірської виробки шахти "2-біс" і "Нова". Трохи раніше були звільнені всі працівники, які обслуговували та експлуатували насосні установки. Найімовірніше, причиною затоплення виробки є відсутність фінансування.

"Експерти "ІС" акцентують увагу на тому, що затоплення виробки шахти "2-біс" і "Нова" загрожує серйозними проблемами всьому регіону: крім питання захоронення радіаційних відходів з РФ, ідеться і про подальше різке підвищення вмісту ртуті в землі й воді", – наголосив Тимчук.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Ніби вимерло все": у мережі з'явилися кадри з окупованого Донецька – ФОТО

Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк

Попередній матеріал
Столичну мережу магазинів з продажу м'яса викрили на ухиленні від податків
Наступний матеріал
Тернопільські депутати просять захистити Почаївську лавру
Loading...