Шахта Нововолинська
Шахта Нововолинська БУГ

Зсуви ґрунтів та хімічне забруднення шахт: як байдужість окупантів загрожує екології Донбасу

З одного боку, на сході відчутний вплив бойових дій, з іншого – нехтування окупантами найпростіших процедур щодо спостереження за екологічною ситуацією. Наслідки цього можуть бути трагічними

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України Юрій Гримчак розповів про те, як занедбані території сходу перетворюються на загрозу для живої природи. 

"У Донецькій та Луганській областях ми фіксуємо, що почалися зсуви ґрунтів. Це коли в деяких містах просадка ґрунту складає 10-15 сантиметрів. Фактично, це веде до того, що руйнуються всі комунікації, які лежать під землею", – зазначає Гримчак.

Він продовжує: "Та сама ситуація з природою. Ми сьогодні фіксуємо вплив, з одного боку – військових дій, бо навіть будь-який вибух снаряду несе загрозу, у тому числі живій природі. І ми фіксуємо, що частково десь навіть не аварії, а недостатня робота, яку раніше проводили регулярно, веде до того, що екологічні проблеми, які були до того, стають набагато більшими".

Натомість усе більш реальною стає загроза хімічного забруднення.

"У нас на Донбасі зберігаються хімічні отруйні речовини. Їх стан потрібно відслідковувати. У нас є підозри, що це може вилитися у величезне хімічне забруднення. При чому, це буде не тільки поверхневе забруднення, але й униз. Такі випадки, умовно, вже були в історії Донецької області, коли шахтарі , які працювали на досить значній глибині, отримували хімічні опіки саме через те, що пройшовши 700-800 метрів, ці речовини потрапляли у шахти", – зазначає експерт.

Продовження розмови дивіться у відео:

Дивіться також фотогалерею: 

"Ніби вимерло все": у мережі з'явилися кадри з окупованого Донецька – ФОТО

Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
/

Попередній матеріал
"Небезпечні тату": усе про блискітки, мехенді, постійні малюнки та їх загрозу для життя
Наступний матеріал
У Рівному "мажор" скоїв чергове п'яне ДТП і почав погрожувати журналістці розправою – відео