Окупанти поновили провокації поблизу Новозванівки
Окупанти поновили провокації поблизу Новозванівки 5 канал

"Це російські війська, 100%!": окупанти поновили провокації поблизу Новозванівки на Луганщині – репортаж

Читайте по-русски
Окупанти цілили з протитанкових рушниць. Стріляли розривними патронами

Окупанти поновили провокації поблизу Новозванівки на Луганщині. У ніч проти четверга вони застосували на цьому напрямку великокаліберні кулемети. До світанку ситуація стабілізувалася, проте вдень стрілянина поновилася. Репортаж Вікторії Ковальової.

Юрій проводить знімальну групу "5 каналу" на передові позиції поблизу Новозванівки. Радить бути вкрай обережними. На супротивному боці воює російська армія.

"Це російські війська, це 100%! Це видно по їхній роботі, як вони себе ведуть, це не те, що найманці. Вони зайвий раз не вогонь відкривають. Буває, виманюють нас", – розповідає армієць.

Вояки кажуть, хоча ворог відриває вогонь нечасто, проте влучно й професійною.

"Автомати, кулемети і гранатомети. Інколи чути звук техніки колісної і гусеничної. Але поки що ми їх не бачили. Вона за пагорбом знаходяться", – розповідає військовослужбовець ЗСУ Віталій.

Найбільше вояків непокоять ворожі стрільці. Після доставки окупантам так званого російського "гумконвою" на ворожих позиціях з'явилися протитанкові рушниці. Бійці кажуть: хоча зброя і застаріла, проте змусила їх добряче понервувати.

Військовослужбовець ЗСУ Юрій говорить: "Ми самі дивувалися, що вони із такої штуки шурували. Це така протитанкова штука. Ще з Другої світової війни. Така штука, вона прицільно не стріляє, але якщо досвічений, то можна і попасти. Стріляє розривними пулями, так що ми рачки лазили".

Поки ворожа зброя мовчить, захисники не гають часу. Останні теплі осінні дні армійці використовують для укріплення власних позицій. Поглиблюють шанці до зими та будують нові теплі бліндажі. Підготовку до зими ускладнюють ворожі дії.

"Починаємо укріплюватися, то вони застосовують срілецьку зброю. "Утьоса", РПГ, "Сапог" можуть відпрацювати. Звичайно, щоб знищити. Це 100%. Хто так стріляти буде? Щоб шкоду заподіяти! Одного прибрати, двох прибрати! Звичайно, що це плюс. Але ми не даємо, не хвилюйтеся. Трошки їх заспокоюємо", – говорить армієць Юрій.

Вояки кажуть: ворожі обстріли та поведінка окупантів їх давно не лякає та не дивує. Бійці роблять свою справу та радять супротивнику не провокувати їх. Запевняють: будь-який натиск ворога – витримають.

"Додому хай їдуть! Додому! Бо зостануться тут! Гарантію навіть даю!" – каже Юрій.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал"

Попередній матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони
Наступний матеріал
Сміла знову без тепла: чому 70-тисячне місто досі не готове до опалювального сезону – сюжет