Кікімори для перемоги. Діти з кризових родин Житомирщини роблять корисну справу – допомагають волонтерами плести маскувальні костюми для фронту. Вчителі кажуть, що така робота дає можливість підліткам відчути себе потрібними. Матеріал кореспондентів "5 каналу".
Ці підлітки прийшли допомагати волонтерам плести кікімори. Діти живуть у центрі "Віра. Надія. Любов". Заклад підтримує сім'ї з негараздами. Педагоги кажуть: працюючи над маскувальними костюмами, їхні вихованці відчувають себе корисними у суспільстві.
"Діти уже мають порушену психіку, тому що вони зазнали в сім'ї певної біди, часто і насильства. А тут іще війна. Вони дуже активно ставляться до того, що треба допомагати", – запевняє директорка міського центру соціальної підтримки "Віра. Надія. Любов" Олена Борсук.
Самі ж помічники волонтерів кажуть: розуміють усю важливість місії. Тому намагаються докладати зусиль, аби робити все правильно.
"Це для мене на першому місці, тому що я знаю, що таке тривога, коли іде війна. Якщо я допоможу воїнам, буде набагато легше Україні, буде бистріше перемога. Я її так чекаю, як не знаю що", – наголошує помічниця волонтерів Даша.
Результат спільної роботи волонтерів та їхніх помічників передають на фронт. Захисники замовляють одразу кілька кікімор, адже у кожного сезону свій колір.
"Передаємо бійцям, ми дуже часто отримуємо від них фотозвіти, прямо під час роботи, десь в полі, між деревами. І ми радіємо, що ми не завжди можемо знайти того бійця на лоні природи. Розуміємо, що наші кікімори дійсно маскують непогано", – розповідає керівниця волонтерського осередку "Волонтери Фортуни" Валентина Степанчук.
Раніше втрьох одну кікімору робили тиждень. Збирали її з клаптиків. Легше стало працювати з мішковиною. Тепер у роботі з новим матеріалом руки помічників дуже потрібні.
Такий маскувальний костюм підійде на будь-який розмір. Зараз учотирьох за день роблять 2 кікімори. А відправили на фронт їх уже не менше 5 сотень.
"Хлопці кажуть, що ось ця їм зручніша, вона більш маскує. І коли прийшло повідомлення у ТГ-канал, що наша кікімора спасла хлопцям життя, ви собі не уявляєте, це було для нас щастя", – плаче волонтерка Таїсія Салєй.
Не у всіх дітей виходить плести, кажуть волонтери. Та й праця ця не з легких, бо за день від ворсинок починається чхання. Але підлітки знають, захисникам на передовій важче.
"Чекають їхні сім'ї додому, батьки і так далі наших хлопців, захисників", – каже помічниця волонтерів Марія.
Вдячні захисники надсилають волонтерам свої шеврони. У центрі жартують, що стенд із ними уже набув рекордних розмірів.
З Житомирщини Юлія Сінєльнікова, Віталій Сінєльніков, "5 канал"
Читайте також: Унікальний винахід: у Вінниці шиють спальні мішки з підігрівом для ЗСУ
Дивіться також відео за темою: Ще два комплекси БПЛА "Очі Арти" надійдуть у ЗСУ, вони пройшли офіційні випробування
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.