Дідух у Львові
Дідух у Львові 5 канал

Триметровий солом'яний дідух: у Львові встановили головний атрибут Святвечора

Дідух – це символ добробуту, гарного врожаю та злагоду в родині.

Львів'яни готуються до Різдва. Уже виготовили триметрового дідуха – цей символ свята очолить процесію, яка рушить центральними вулицями міста. Як готуються містяни та туристи до святкової ходи розказала кореспондент "5 каналу" Марта Шикула.

Буквально тільки-но у центрі міста, біля Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла вже встановили триметрового дідуха – символ Різдва урочисто пронесли середмістям у супроводі колядників. Діти і дорослі вже вітали усіх із народженням Божого сина.

Для Львова це традиційне різдвяне дійство. До святкового встановлення дідуха долучилися десятки людей – не лише львів'яни, але й туристи. Найменші учасники несли у руках маленьких дідухів, які вони потім вставлять у величезний сніп.

"Зараз буде дійство – винос дідуха. У всіх галицьких, та й не тільки, родинах так заведено, що перед тим, як сідати вечеряти, господар ставить на стіл дідуха. Це як символ багатства, хліборобства. Готуємося з дітьми ходою його виносити", – зазначила учасниця акції Аня Васюта.

"Вже майже десяток років у Львові на площі Яворницького встановлюється дідух. Я вважаю, що для нашого міста це дуже важливо й символічно. Немає іншого міста у світі, де б почував себе так вдома і ціле місто було б однією родиною. Дідух встановлюється завжди 6 числа, у передобіддя. Сьогодні це о 12 годині. Встановлює міський голова. Напевно містян у той момент і небагато, але площа – повна. І я розумію, що то всі люди, які приїхали відчути чари Різдва саме до нашого міста", – впевнена інша учасниця акції Тетяна Пилипець.

Наразі на площі відбувається різдвяний концерт. Різні гурти – дитячі та дорослі – колядують. Головний атрибут Різдва виготовили місцеві майстри із 150 снопів. Дідух – це символ добробуту, гарного врожаю та злагоду в родині.

Дивіться також фотогалерею:

У Львові влаштували передноворічний забіг Сант – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони з питань АТО – відео
Наступний матеріал
Святковий стіл за родинними традиціями: як львів'яни відзначають Святвечір
Loading...