"Точно лазять, але впритул не підходять": армійці ЗСУ про ситуацію поблизу Авдіївки – репортаж

Ситуація поблизу Авдіївки 5 канал
На прилеглу до станції територію та саму Донецьку фільтрувальну, яка через великі запаси хлору є об'єктом підвищеної небезпеки, – не повинні заходити люди зі зброєю. Але проросійські найманці – заходять, кажуть бійці

9 обстрілів із боку окупаційних формувань зафіксували від початку середи на сході України. Доба минає без втрат для українського війська. Про ситуацію станом на вечір повідомляють у пресцентрі операції Об'єднаних сил. Тим часом армійці утеплюють до зими бліндажі, спостерігають за ворогом та міркують про розведення сил на фронті. Як минув день поблизу Авдіївської промзони — у сюжеті Ольги Калиновської.

Харківянин Денис із гордістю демонструє лазню зі справжньою ванною – армійці щойно завершили її будівництво. Тепер у лісі за кілометри від цивілізації можна буде по-людськи помитися. Зводили лазню всім миром – хто що умів, тим і допомагав.

Ситуація поблизу Авдіївки
Ситуація поблизу Авдіївки5 канал

"Хтось колись робив кладку, так само, щоб печі робити – не зали. Інтернет – подивилися, як воно робиться. Так потрошку, потрошку. Тут професіоналів немає таких, що приїдуть щось зроблять. Хлопці із сусідніх позицій побачили, яка у нас баня і самі потрошку будують. У нас скоро буде підрозділ, у якому на кожному посту є баня", – каже Дмитро.

Ситуація поблизу Авдіївки
Ситуація поблизу Авдіївки5 канал

Ця позиція теж із нових. Будували її бійці швидко – близько тижня, щоб не потрапити під ворожий вогонь. Звідси зручно спостерігати за ясинуватською розв'язкою та районом ДФС – Донецької фільтрувальної станції.

А це так звана "сіра зона". Така, як у частині Станиці Луганської, Катеринівці, а віднедавна – у Богданівці. Сюди – на прилеглу до станції територію та саму Донецьку фільтрувальну, яка через великі запаси хлору є об'єктом підвищеної небезпеки, – не повинні заходити люди зі зброєю. Але проросійські найманці заходять, кажуть бійці.

Армієць із позивним "Вадос" розповідає: "Знаємо, що лазять точно, але впритул вони не підходять. Чи остерігаються. Неясно. Або у них просто немає наказу, щоб нас вибити звідси. Тобто є домовленості, що це "сіра зона", що туди ніхто не заходить, а вони домовленостей не дотримуються? А вони хоч раз їх дотримувалися?".

Цією дорогою, що тягнеться з Донецька, двічі на день курсує лише один транспорт – автобуси із працівниками ДФС. Правда, нещодавно на цьому шляху бійці зупинили туристів – родину з Луганська, яка їхала давно закритим розбитим шляхом на море. Сюди їх послали окупанти, порадивши взяти в дорогу прапорці так званої "ЛНР".

"Нам, каже, сказали з того боку солдати, що можна з флажком "луганської народної республіки", що тут "укропів" немає, що нічого тобі не буде. Їх відпустили, вони ніякої загрози й інтересу не становили", – говорить "Вадос".

На вході на кухню напис – "вимкни російське". Тут готує обід Кирило. З думками про російський, точніше "руській мір", який може прийти на ці землі, якщо і тут відбудеться відведення. Землі, важко і з болючими втратами відвойовані у 2016-2017-му роках. Кирило – з Костянтинівки, тож добре знає, що таке "руській мір". На початку війни його рідне місто кілька місяців було під окупацією. У 2015-му Кирило вступив до Збройних Сил, щоб вигнати окупантів з рідної землі, а не пустити їх далі.

Військовослужбовець ЗСУ Кирило каже: "В Авдіївці так, мої знайомі, котрі тут є, так, теж говорять, що вони проти і дуже навіть проти, щоб нас "відчинили". Знайома одна говорить, що ось я весь час, стільки років підтримувала українське військо і волонтером була, і допомагала. І тепер ви просто кинете і я побоююся, що зі мною далі буде".

У нині мирній Авдіївці в районі розмальовки, так тут називають будинок з муралом, працюють ремонтники. Місто, пошматоване у 2014-2016 роках, відбудовують і повертають до мирного життя. Життя, яке прифронтовому населеному пункту подарували військові. Ціною багатьох життів відкинули ворога на кілометри від людських осель.

Ситуація поблизу Авдіївки
Ситуація поблизу Авдіївки5 канал

"Не ми ж прийшли на їхню землю, правильно? Вони ж прийшли. Ми ж не прийшли в Ростов і сказали – це наша земля. А вони прийшли до нас. І чого ми це должні отвод войск. Со своїй землі. А дальше що? Харьков, Полтава?" – каже армієць Євген.

З Донеччини Ольга Калиновська, Анна Несевра, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

З українськими прапорами та у вишиванках: Авдіївка відсвяткувала 4-ту річницю визволення

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Слідчі ДБР навідалися з обшуками до власника телеканалу "Прямий": що шукали майже 4 години – сюжет
Наступний матеріал
Про політику, особисте життя та онкологію: яким був "Великий вечір" з Яніною Соколовою
Loading...