"Точно лазять, але впритул не підходять": армійці ЗСУ про ситуацію поблизу Авдіївки – репортаж Читайте по-русски

Ситуація поблизу Авдіївки 5 канал
На прилеглу до станції територію та саму Донецьку фільтрувальну, яка через великі запаси хлору є об'єктом підвищеної небезпеки, – не повинні заходити люди зі зброєю. Але проросійські найманці – заходять, кажуть бійці

9 обстрілів із боку окупаційних формувань зафіксували від початку середи на сході України. Доба минає без втрат для українського війська. Про ситуацію станом на вечір повідомляють у пресцентрі операції Об'єднаних сил. Тим часом армійці утеплюють до зими бліндажі, спостерігають за ворогом та міркують про розведення сил на фронті. Як минув день поблизу Авдіївської промзони — у сюжеті Ольги Калиновської.

Харківянин Денис із гордістю демонструє лазню зі справжньою ванною – армійці щойно завершили її будівництво. Тепер у лісі за кілометри від цивілізації можна буде по-людськи помитися. Зводили лазню всім миром – хто що умів, тим і допомагав.

Ситуація поблизу Авдіївки
Ситуація поблизу Авдіївки5 канал

"Хтось колись робив кладку, так само, щоб печі робити – не зали. Інтернет – подивилися, як воно робиться. Так потрошку, потрошку. Тут професіоналів немає таких, що приїдуть щось зроблять. Хлопці із сусідніх позицій побачили, яка у нас баня і самі потрошку будують. У нас скоро буде підрозділ, у якому на кожному посту є баня", – каже Дмитро.

Ситуація поблизу Авдіївки
Ситуація поблизу Авдіївки5 канал

Ця позиція теж із нових. Будували її бійці швидко – близько тижня, щоб не потрапити під ворожий вогонь. Звідси зручно спостерігати за ясинуватською розв'язкою та районом ДФС – Донецької фільтрувальної станції.

А це так звана "сіра зона". Така, як у частині Станиці Луганської, Катеринівці, а віднедавна – у Богданівці. Сюди – на прилеглу до станції територію та саму Донецьку фільтрувальну, яка через великі запаси хлору є об'єктом підвищеної небезпеки, – не повинні заходити люди зі зброєю. Але проросійські найманці заходять, кажуть бійці.

Ситуація поблизу Авдіївки
Ситуація поблизу Авдіївки
Ситуація поблизу Авдіївки
Ситуація поблизу Авдіївки
Ситуація поблизу Авдіївки
Ситуація поблизу Авдіївки

Армієць із позивним "Вадос" розповідає: "Знаємо, що лазять точно, але впритул вони не підходять. Чи остерігаються. Неясно. Або у них просто немає наказу, щоб нас вибити звідси. Тобто є домовленості, що це "сіра зона", що туди ніхто не заходить, а вони домовленостей не дотримуються? А вони хоч раз їх дотримувалися?".

Цією дорогою, що тягнеться з Донецька, двічі на день курсує лише один транспорт – автобуси із працівниками ДФС. Правда, нещодавно на цьому шляху бійці зупинили туристів – родину з Луганська, яка їхала давно закритим розбитим шляхом на море. Сюди їх послали окупанти, порадивши взяти в дорогу прапорці так званої "ЛНР".

"Нам, каже, сказали з того боку солдати, що можна з флажком "луганської народної республіки", що тут "укропів" немає, що нічого тобі не буде. Їх відпустили, вони ніякої загрози й інтересу не становили", – говорить "Вадос".

На вході на кухню напис – "вимкни російське". Тут готує обід Кирило. З думками про російський, точніше "руській мір", який може прийти на ці землі, якщо і тут відбудеться відведення. Землі, важко і з болючими втратами відвойовані у 2016-2017-му роках. Кирило – з Костянтинівки, тож добре знає, що таке "руській мір". На початку війни його рідне місто кілька місяців було під окупацією. У 2015-му Кирило вступив до Збройних Сил, щоб вигнати окупантів з рідної землі, а не пустити їх далі.

Військовослужбовець ЗСУ Кирило каже: "В Авдіївці так, мої знайомі, котрі тут є, так, теж говорять, що вони проти і дуже навіть проти, щоб нас "відчинили". Знайома одна говорить, що ось я весь час, стільки років підтримувала українське військо і волонтером була, і допомагала. І тепер ви просто кинете і я побоююся, що зі мною далі буде".

У нині мирній Авдіївці в районі розмальовки, так тут називають будинок з муралом, працюють ремонтники. Місто, пошматоване у 2014-2016 роках, відбудовують і повертають до мирного життя. Життя, яке прифронтовому населеному пункту подарували військові. Ціною багатьох життів відкинули ворога на кілометри від людських осель.

Ситуація поблизу Авдіївки
Ситуація поблизу Авдіївки5 канал

"Не ми ж прийшли на їхню землю, правильно? Вони ж прийшли. Ми ж не прийшли в Ростов і сказали – це наша земля. А вони прийшли до нас. І чого ми це должні отвод войск. Со своїй землі. А дальше що? Харьков, Полтава?" – каже армієць Євген.

З Донеччини Ольга Калиновська, Анна Несевра, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

З українськими прапорами та у вишиванках: Авдіївка відсвяткувала 4-ту річницю визволення

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Слідчі ДБР навідалися з обшуками до власника телеканалу "Прямий": що шукали майже 4 години – сюжет
Наступний матеріал
Про політику, особисте життя та онкологію: яким був "Великий вечір" з Яніною Соколовою
Loading...