Про політику, особисте життя та онкологію: яким був "Великий вечір" з Яніною Соколовою Читайте по-русски

Великий вечір з Яніною Соколовою 5 канал
Рік тому Яніна лежала в післяопераційній палаті, нині – зібрала гурт однодумців, а через рік – планує презентувати фільм "Я, Ніна"

Рік тому вона лежала в палаті після операції в Інституті раку, нині – розповідає свою історію боротьби з хворобою перед 2-тисячною аудиторією в Міжнародному центрі культури й мистецтв. Телеведуча та акторка Яніна Соколова провела суботній вечір у незвичному форматі – її зіркові гості і співали, і розмовляли: про політику, особисте життя та масштабний автобіографічний мультимедійний проект "Я, Ніна". Книга – невдовзі вийде друком, а повний метр – на великих екранах восени наступного року.

Під світлом софітів у порожній залі фротнмен гурту "Друга ріка" Валерій Харчишин проводить саунд-чек. Давній друг Яніни Соколової співає пісню "Іменем твоїм". Саме ця поезія Василя Симоненка, який помер від раку нирок, стала саундтреком майбутнього повнометражного фільму "Я, Ніна".

Зйомки автобіографічної історії Яніни Соколової – молодої успішної журналістки, матері двох дітей, якій несподівано діагностували рак – розпочнуться у березні.

Валерій Харчишин співпереживав із Яніною цей сюжет у реальності: "Я її запитав сам, що ж це за хвороба така, що ти там раз у лікарні, другий раз. Вона мені в смсці відповіла одним словом".

Невдовзі Валерій Харчишин дебютує у кіно – як актор перевітлиться в чоловіка Яніни: "Я поки що вживаюся в роль у житті – у спілкуванні з Яніною. Треба охопити людину, мабуть, тим, чим вона ніколи не займалася, чи все життя мріяла. І жити – не вмирати, а жити!"

Ще без підборів, але вже з мейкапом Яніна в гримерці розповідає, звичний телевізійний формат змінила на спілкування зі своїми гостями – наживо перед 2-тисячною аудиторією, щоби донести найголовніше.

Великий вечір з Яніною Соколовою
Великий вечір з Яніною Соколовою
Великий вечір з Яніною Соколовою
Великий вечір з Яніною Соколовою

Наголошує: "У нашій країні ми можемо врятувати тільки самих себе. Ні президент, ні парламент, ні народні депутати, ні наші сусіди, керівники різних бізнесів, в яких ми працюємо, або керівники державних підприємств – все це не має на нас такого впливу, як ми самі".

Про сім нелегких місяців боротьби з недугою Яніна публічно розповіла в травні, відтоді не втомлюється пояснювати – замість співчуття онкохворі потребують іншої підтримки.

Згадує: "Буквально вчора. Смс у вайберу, де жінка – схвильована, й зі знаками оклику – пише мені: "Я сьогодні дізналася, що я здорова. Мені зробили операцію, я це поборола. Дякую тобі, що ти в певний момент обійняла мене у Львові і дала мені віру, бо я думала, що в мене опустяться руки".

Одними з перших до фойє заходять ті, хто став для Яніни надійним тилом – родина. Увесь час регулярно виходили кілька авторських програм, які ведуча, попри біль та застереження лікарів, записувала в паузах між операціями та сеансами хіміотерапій.

За "особливий період" – саме так у сім'ї називають тих страшних півроку – Володимир Литвин випрацював свій алгоритм "домашньої" терапії для дружини: підтримувати кожну з її численних ініціатив.

"Будь-які ознаки жалю чи слабості – розмагнічують людину, яка бореться. І щоби ці сили були, треба ці сили підтримувати. Щоб ні на що, ні на які побутові речі не відволікатися. У цьому якраз я бачив свою підтримку", – зізнається чоловік Яніни Соколової.

Не плакала, але не могла спати – мама Яніни. Нині, коли рак відступив, в унісон із донькою закликає – щороку обстежуватися.

На сцені – є вдосталь гумору, політики та вокалу. Співак Святослав Вакарчук єдиний раз був на "Рандеву з Яніною Соколовою", а на згадку – просто перед камерами зняв та віддав сорочку на згадку своїй колишній фанатці.

Уже в статусі народного депутата Вакарчук, не перевдягаючись, веде діалог із Яніною про майбутнє держави. А на замовлення – співає про любов.

Великий вечір з Яніною Соколовою
Великий вечір з Яніною Соколовою5 канал

"Усе, за що вона береться, її різні телевізійні проекти, – видно, що вона дуже наполегливо та системно йде до своєї цілі. Вона мене зачіпає двома речами – і силою свого духу, і силою свого організаторського таланту", – каже співак.

Уже з посвідченням, але ще не заприсяжений – майбутній народний депутат Володимир В'ятрович теж прийшов подискутувати з Яніною: "Як дослідник повстанського руху я захоплююся повстанцями. Вона – одна із таких повстанців".

Рік тому Яніна лежала в післяопераційній палаті, нині – зібрала гурт однодумців, а через рік – планує презентувати фільм "Я, Ніна".

Леся Головата, Василь Дендін, "5 канал"

Попередній матеріал
"Точно лазять, але впритул не підходять": армійці ЗСУ про ситуацію поблизу Авдіївки – репортаж
Наступний матеріал
День Гідності та Свободи: як шість років тому розпочався Євромайдан
Loading...