Темнівська колонія
Темнівська колонія 5 канал

"Тільки решітки нагадують": довічно засудженим Харківщини влаштували комфортне новосілля

Темнівська колонія стала першою в Україні, де ввели в експлуатацію сучасний корпус для утримання довічно засуджених

Довічно ув'язненим на Харківщині змінили умови перебування за ґратами – запевняють, що це покращення вже сьогодні для тих дев'ятьох, які гарно себе поводять та багато працюють. Для решти 48 довічних в'язнів усе лишилося по-старому. Подробиці – в сюжеті "5 каналу".

Засуджений за вбивство до довічного утримання під вартою – Володимир Понькін – розкладає речі в новій камері. У колонії він вже 12 років. До нового приміщення, розрахованого на 10 людей, його перевели за гарну поведінку. Розповідає: "Чесно сказати, як у перший клас, як у дитинстві, ось так і зараз те ж саме... На самому початку, коли мене засудили на довічне ув'язнення, це все – думав, далі вже все. А тут ось раз – і вже велика камера".

Багатомісне приміщення на 320 квадратних метрів у Темнівській колонії обладнали спеціально для того, щоби поліпшити умови утримання довічно засуджених. "Умови відрізняються більш м'яким режимом, більш зручним… Там були маленькі камери, тут більше приміщення, більше повітря, простору, і ліжка зручніші. Тільки решітки на вікнах нагадують про те, що ми у тюрмі", – каже інший засуджений Володимир Кириленко.

Із 57 в'язнів право на новосілля отримали поки що дев'ятеро. Ті, хто добре працював та не порушував режим. Темнівська колонія стала першою, де ввели в експлуатацію сучасний корпус для утримання довічно засуджених. Тепер планують зведення наступного.

Світлана Дашкевич, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Ніч за ґратами: у Бангкоку відкрили хостел з елементами жаху та трешу – ФОТО

Попередній матеріал
Навіть лазню збудували: захисники Новозванівки використовують перемир'я "на повну"
Наступний матеріал
"Ти ж мене підманула" з акцентом: Грузинське тріо вразило мережу українською народною піснею – відео