Стримують ворога і готові до наступу. Танкісти третьої окремої танкової "Залізної бригади" брали участь у визволенні Харківщини від окупантів. Набули досвіду під час осіннього контрнаступу, виснажують ворога і чекають найкращого моменту, щоб вигнати його за кордон назавжди. Як готуються до контрнаступу – знає кореспондентка "5 каналу" Анна Черненко.
Боєць на позивний "Лев" уже півтора року є навідником танка. Свій Т-72 із командою назвали "Балу". І хай лісостеп Слобожанщини – не джунглі, але їх металевий ведмідь вивчив його добре. Адже із середини березня минулого року їхня бригада стала заслоном для Харкова від російських окупантів.
"Пішов у військкомат, а 25-го вже був призваний. Отак якось. Не чекав повістки. Повістку мені вже мали вручити, коли ми були на фронті, подзвонили з військкомату. Я сказав, що вже пізно мене шукати. Я був простий працівник Цемзаводу, вантажник. Вагони розвантажував. Нікого не чіпав, тихенько працював, хотів миру і спокою собі й іншим", – сказав навідник танка Роман Баценко.
Бійці третьої окремої танкової "Залізної бригади" були ударною силою під час осіннього контрнаступу. Допомагали визволяти Балаклію і села навколо.
"Спочатку починали з Харківської області, з Барвінкового, потом були на Донеччині. Потом знов Харківський напрямок", – поділився командир танка Роман Собко.
Читайте також: Іспанія відправить ЗСУ чотири танки Leopard 2A4 вже наступного тижня.
"Секрет успіху – першому знайти ціль і вразити її", – додав навідник танка Олександр Булавка.
Основна машина "Залізної бригади" – це танк Т-72. Віталій навідник саме в такому. Від початку бойових дій на сході чоловік допомагав армійцям, як волонтер – на СТО лагодив автівки бійцям. А після повномасштабного вторгнення встиг повністю вивчити танк.
"Головне, щоб бажання було. Всі, хто прийшов на початку війни, я вважаю, всі хлопці настільки мотивовані, що без різниці, хто хотів саме захищати нашу державу, той навчався дуже швидко. Усі ці хлопці, які з нами воюють, більшість із них їздили на танках Т-64, але вони за 15-20 хвилин опанували 72-ку. Хоча, в принципі, роботи танків зовсім різні", – наголосив навідник танка Віталій Бочкарьов.
У бойовому автопарку бригади є й унікальний Т-84У "Оплот". Сучасна бойова машина розроблена і виготовлена в Харкові. Тепер боронить рідну область.
Дивіться також відео: ЗСУ ЗНИЩИЛИ вОРОЖИЙ ТАНК під Олешками.
"Машинка, справді, як для танкіста хороша. Приємно працювати, зручно. Якщо можна сказати, що танки зручні машини, то відносно Т-72 більше місця, краща апаратура. Натворив він ворогу чимало справ, як і кожна з цих машин. Тобто немає в нас такої машини, яка б не знищила живу силу або укриття якісь", – зауважив командир танка Андрій Коваль.
Екіпаж ексклюзивну машину називає "Мурчиком". Кажуть, танк не лише маневровий, як кіт, а й мурчить, щойно заведеш.
"Машину назвав по імені, коли до неї говориш, то вона якось працює по-іншому, стріляє краще", – пояснив Андрій Коваль.
Кістяком Залізної бригади стали бійці, які пройшли АТО. Нині їм не поступаються і ті, хто вперше взяв до рук зброю чи сів у танк на початку повномасштабної російської навали. Злагодження пройшли боями.
"Було дуже динамічно. Ну, якщо сказати, що по п'ять-шість діб не вилазили з танків. Просто хлопці верталися на базу, танк поламався – сідали в другий і виїжджали. І наша рота так і була створена з тим, коли нас формували, нам сказали, що, хлопці, ви повинні перші виїхати, щоб дати іншим можливість трошки підготуватися", – розповів командир танкової роти "31-й".
Тепер Залізна бригада боронить рубежі Харківщини. Її завдання – стримувати ворога. Але бійці готові наступати і гнати окупантів за "порєбрік".
Анна Черненко, Харківська область, "5 канал"
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.