Микола Княжицький
Микола Княжицький 5 канал

Суд визнав незаконною відмову реєструвати список "ЄС" у Кременчуку, ТВК рішення проігнорувала – Княжицький

Читайте по-русски
У місцевій ТВК сидять люди, які думають, що під дахом мафії можна не виконувати рішення суду, вважає нардеп

Суд не просто визнав незаконним рішення відмовити "Європейській солідарності" у реєстрації списку в Кременчуку, а й зобов'язав провести засідання і розглянути це питання ще раз. Проте місцева виборча комісія проігнорувала рішення суду, зазначає народний депутат від "Європейської солідарності" Микола Княжицький. Про це він сказав в ефірі програми "Час Ч" на "5 каналі".

"Виборча комісія Кременчука всупереч закону, всупереч рішенню суду, фактично створюючи перешкоди законному виборчому процесу, відмовилася це робити і щойно провела жеребкування без "Європейської солідарності", – говорить Княжицький.

"У цій комісії сидять люди, які думають, що під дахом мафії можна не виконувати рішення суду, можна не дозволяти людям балотуватися, можна порушувати закон, і їм за це нічого не буде", – вважає нардеп.

"Я хочу зараз звернутися до міністра внутрішніх справ пана Авакова, до генерального прокурора пані Венедіктової, до членів ЦВК із проханням захистити демократію в нашій країні. У нас можуть бути різні політичні погляди, ми можемо стояти на різних позиціях, але поки ми маємо право бути обраними й обиратися, ми захищені від Путіна і Лукашенка", – заявив Микола Княжицький.

Як зазначає нардеп, у Кременчуку партія "За майбутнє" монополізувала владу, і не дає можливості балотуватися конкурентам у місцеву раду.

"Якщо ця партія "За майбутнє" в диктатурі, у концтаборі чи путінській Росії, то навіщо нам таке майбутнє? Усі люди там монополізували владу: вони розставляють своїх людей у більшість інших політичних сил. Навіть в "Європейську солідарність" раніше ставили", – зазначив нардеп.

"Але коли "ЄС" сказала: "Ми сучасна європейська партія, з нами йдуть на вибори досвідчені управлінці, журналісти-розслідувачі, громадські активісти, екологи", то, звичайно, вся ця місцева мафія перелякалася. Настільки перелякалася, що штовхає членів виборчої комісії під кримінал, бо члени комісії точно будуть відповідати перед законом. Готові їх спалити і кинути в правоохоронні органи", – говорить Княжицький.

Як зазначає нардеп, таке явище існує не лише на Полтавщині. У багатьох регіонах на місцевих виборах існує ситуація, коли якийсь місцевий олігарх фактично має квоти на "слуг народу", на "За майбутнє", часто на інші політичні сили. І цей олігарх, за словами Княжицького, формує власну більшість у місцевій раді, платячи кошти очільникам цих політичних партій, або працюючи для них.

"Європейська солідарність" цього не прийняла, тому що ми хочемо зробити чесні прозорі списки з чесних людей. А вони все це роблять, і це характерно для України, але в Кременчуку унікальна ситуація для всієї України", – підсумував нардеп.

Нагадаємо, у м. Кременчук виборча комісія незаконно відмовила в реєстрації кандидатам від партії "Європейська солідарність" у міськраду.

Попередній матеріал
У порт Одеси зайшов британський есмінець – відео
Наступний матеріал
НАН України вперше за майже 60 років обрала нового президента – хто ним став (оновлено)
Loading...