Справа "Хізб-ут-Тахрір": чотирьом учасникам в анексованому Криму продовжили арешт

Сервер Мустафаєв, Едем Смаїлов, Тимур Ібрагімов і Сейран Салієв залишаться в СІЗО до 9 жовтня

Підконтрольний Росії Київський районний суд окупованого Сімферополя на два місяці продовжив запобіжний захід у вигляді арешту чотирьом фігурантам Бахчисарайської "справи Хізб-ут-Тахрір".

Сервер Мустафаєв, Едем Смаїлов, Тимур Ібрагімов і Сейран Салієв залишаться в СІЗО до 9 жовтня, повідомляє проект "Крим.Реалії".

Судове засідання, що почалося з двогодинною затримкою, відбувалося у відкритому режимі. Обвинувачених прийшли підтримати близько 100 активістів, а також близькі родичі.

Напередодні, 8 серпня, підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя на два місяці продовжив запобіжний захід ще чотирьом фігурантам Бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір".

Шістьох жителів Бахчисарая російські силовики заарештували у жовтні 2017 року. Це Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Мемет Бєлялов, Сейран Салієв, Сервер Зекір'яєв і Ернес Аметов. ФСБ інкримінує їм участь у забороненій в Росії та в анексованому нею Криму організації "Хізб ут-Тахрір".

21 травня 2018 року в Криму затримали координатора "Кримської солідарності" Сервера Мустафаєва і кримського татарина, мусульманина Едема Смаїлова. Звинувачення проти них долучили до Бахчисарайської "справи "Хізб ут-Тахрір".

Представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" у 2003 році, вніс організацію до списку об'єднань, названих "терористичними".

Захисники заарештованих і засуджених кримців вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

Попередній матеріал
В зоні ООС після зіткнення з окупантом безвісти зник український військовий
Наступний матеріал
"Челсі" за рекордну суму придбав воротаря

Активіст підпалив себе в окупованому Криму – відео

Аналіз порушень прав людини в окупованому Криму у першому півріччі 2018 року – відео

Чийгоз: "Кримські татари дуже добре пам'ятають, хто здавав Крим"

Кримського блогера Рамазанова випустили з Сімферопольського СІЗО

Переслідування кримських татар: що відомо про незаконно ув'язнених Мустафаєва та Стешенка

"Не приймають": Семерак пояснив, чому Україна не подає воду в окупований Крим