Лікарня
Лікарня 5 канал

Спалах гепатиту А: поліція Миколаєва відкрила кримінальне провадження

Поки Санепідслужба не з'ясувала причину поширення вірусу

До інфекційних лікарень Миколаївщини із підозрою на гепатит А за останні півтора місяця ушпиталили 39 людей. Лікарі кажуть, що говорити про епідемію зарано, утім, їх непокоїть, що ці хворі – мешканці одного району міста, які не контактували один з одним. Санепідеміологи припускають: причиною захворювання могла стати неякісна вода.

Нині діагноз "гепатит А" лікарі підтвердили в 16 дорослих та однієї дитини. На результати аналізів інших пацієнтів поки чекають. 

"Ми всі там, територіально, з одного району. Постачальників води дуже багато. Або це справді водопровідна вода, і її недоочищували. Якщо доведуть, що це водопровідна – я подаватиму в будь-якому разі в суд", – каже потерпілий Володимир.

Поки що під підозрою – точки розливу питної води, на які вказали пацієнти. Більшість точок нині зачинені. Проби води там відібрали, але результати цих аналізів будуть не раніше 6 січня.

"На сьогодні можу сказати: є сім точок, але вони абсолютно різні. Частина – стоять на водопровідних мережах. Частина – привізна вода. Тобто, начебто назва вгорі написана схоже. І це говорить, що ми не зовсім можемо пов'язати їх з одним джерелом. Точки абсолютно різні, різна вода", – коментує начальник управління державного нагляду ГУ Держспоживслужби у Миколаївській області Лариса Бурденко.

Через мораторій на ревізії бізнесу перевірити якість води в усіх торгових точках Миколаєва не дозволяє законодавство. Якість питної – представники Держспоживслужби теж перевіряють. Хворі запевняють, що з-під крану води не вживали, але саме її, як сировину, використовують чимало торговців питної води.

"Вони все одно використовують водорозподільну мережу і просто її доочищують. Тому на сьогодні ми не говоримо про якісь заборони щодо вживання цієї води", – каже директор ДУ "Миколаївський обласний лабораторний центр МОЗ України" Володимир Клочко.

Поки Санепідслужба не з'ясувала причини поширення гепатиту, медики радять використовувати для миття рук та приготування їжі винятково кип’ячену воду. За фактом масового захворювання людей поліція відкрила кримінальне провадження.

 

Євген Худаско, Миколаїв, " 5 канал"

Попередній матеріал
"Нова війна": в Сирії залишаються озброєні люди, готові чинити спротив – експерт
Наступний матеріал
"Час. Підсумки дня": Ексклюзивне інтерв'ю з Рефатом Чубаровим
Loading...