Міжнародний Комітет Червоного Хреста
Міжнародний Комітет Червоного Хреста pixabay.com

Скільки зниклих безвісти, кого найчастіше шукають – свіжа статистика по Донбасу від МКЧХ

Червоний Хрест має 640 відкритих справ стосовно зниклих безвісти на Донбасі – і на контрольованій, і на непідконтрольній територіях

Міжнародний Комітет Червоного Хреста має 640 відкритих справ щодо зниклих безвісти на території Донбасу – це стосується і підконтрольної українській владі території, і ОРДЛО. Відповідною інформацією поділилась із журналістами заступник координатора МКЧХ Відділу захисту населення з питань зниклих безвісти Мар'яна Чакон Лосано, передає "Укрінформ".

"На сьогодні в нас 640 відкритих справ (стосовно зниклих безвісти на Донбасі – 5.UA), сім'ї досі не знають, що сталося з їх родичами", – цитує видання слова Чакон Лосано. Вона також заявила, що за приблизними підрахунками МКЧХ, кількість зниклих осіб, станом на передостанній тиждень серпня цього року – 1-1,5 тис. осіб.

"За нашими підрахунками кількість таких осіб – від 1 тис. до 1,5 тис. Ми відкрили 1,4 тис. запитів на відстеження зниклих безвісти. Всі ці випадки мають різний контекст та різні причини", – пояснила представник гуманітарної організації. Проте, як вона підкреслила, навіть 1,5 тис. справ не можна вважати остаточною цифрою, адже в Україні немає точної бази даних зниклих на Донбасі осіб. До того ж, за її словами, в різних державних структурах, де є власна база даних – таких як поліція – ці цифри різняться.

Чакон Лосано зауважила, що більшість серед зниклих безвісти – це чоловіки віком із середнім віком 40 років. А от найбільше запитів до МКЧХ подають саме жінки, родички зниклих: "По Україні 67% зниклих безвісти є чоловіками, середній вік яких – 40 років. Ми не бачимо відчутної різниці між цивільними та військовими особами. Найбільше запитів на пошуки родичів, це 91%, складають жінки". 

Дивіться також: Інфраструктура, полонені та зниклі безвісти: підсумки переговорів Червоного Хреста із владою України та "владою" ОРДЛО

Дивіться також фотогалерею:

ФОТО: Сучасне медустаткування та реанімобілі – як виглядає волонтерська допомога

Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль

Попередній матеріал
Втримався на плаву: "Херсонський Судмаш" відновив випуск продукції
Наступний матеріал
У Криму окупаційна влада РФ ув’язнила 19 активістів