vgolos.com.ua

Інфраструктура, полонені та зниклі безвісти: підсумки переговорів Червоного Хреста із владою України та "владою" ОРДЛО

В Україні із п'ятиденним візитом перебував президент Міжнародного Комітету Червоного Хреста Петер Маурер

Представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) планують розширити місію в Україні. Керівництво організації провело прес-конференція щодо підсумків п'ятиденного візиту до України президента Комітету Петера Маурера. Його слухала кореспондентка "5 каналу" Ольга Петрів.

За п'ять днів перебування Маурера в Україні відбулося дуже багато зустрічей як із першими особами держави, з Президентом України, з міністрами, так і з представниками "влади" ОРДЛО. Головні теми обговорення з обома сторонами – необхідність захистити критично важливі об'єкти інфраструктури на сході країни (газо-, водо-, електропостачання). МКЧХ звернувся із закликом створити "зони безпеки", які б охоплювали ці життєво важливі об'єкти Донбасу, аби вони не потерпали від обстрілів.

Друге питання обговорення: доступ делегатів МКЧХ до затриманих з обох сторін бойових дій. Відповідно до звіту роботи Комітету за 2016 рік, делегати Червоного Хреста навідувалися 93 рази до 47 місць утримання під вартою – але тільки на контрольованій Україною території. Про жоден такий візит на контрольованій бойовиками території не було згадано. Тож місія виступила із закликом забезпечити систематичний і безперешкодний доступ до місць утримання полонених.

Третім питанням на переговорах Червоного Хреста із владою України та "владою" ОРДЛО була необхідність пришвидшити процес ідентифікації осіб, які вважаються зниклими безвісти. Скільки достеменно таких людей – Червоному Хресту не відомо, але називають цифри у проміжку 1-2 тис. осіб. У самому процесі пошуку та ідентифікації МКЧХ готовий стати посередником.

"Нам було важливо переконатися, що місія Червоного Хреста отримає доступ до людей, які затримані в результаті цього конфлікту. Що ми зможемо зустрічатися з цими людьми. І зможемо робити це згідно тих процедур, якими ми керуємося по всьому світу. Я запропонував обом сторонам конфлікту пришвидшити процес ідентифікації людей, які вважаються зниклими безвісти, і ми готові виконати роль своєрідного посередника у цьому процесі", – заявив президент Комітету.

Про результати переговорів керівництва МКЧХ із терористичними угрупуваннями та з владою України наразі нічого не відомо. Маурер єдине уточнив: найближчими тижнями можна буде побачити результати цих переговорів і це "будуть позитивні новини".

"Вже найближчими днями чи тижнями ми зможемо бачити конкретні результати зустрічей, які я провів у рамках візиту в Україну. Це стосується тих позитивних сигналів, які я отримав під час цих зустрічей. Місія Червоного Хреста зможе розширювати свою роботу з точки зору відвідування людей, які затримані в результаті конфлікту, а також ідентифікації зниклих безвісти. Це будуть конкретні кроки, щоби полегшити життя людям, які живуть у зоні конфлікту".

Нагадаємо, Міжнародний Комітет Червоного Хреста надає передусім гуманітарну допомогу людям, які потерпають від війни на сході. Цього року було прийнято рішення розширити Місію Червоного Хреста в Україні і збільшити бюджет, який на цей рік становитиме $60 млн.

Попередній матеріал
Ворог гатив із зенітних установок, мінометів та гранатометів: п'ятеро армійців поранено
Наступний матеріал
Засідання Кабінету міністрів – відео
Loading...

Геращенко розповіла, скільки українських громадян перебувають у полоні РФ

Айвазовська: Завдяки позиції української сторони питання виборів в ОРДЛО зняте з порядку денного переговорів у Мінську

"На... із пляжу": Аваков вимагає від НБУ санкцій проти "Сбербанку" в Україні

Попри указ Путіна, російські банки відмовляються працювати з власниками "паспортів" ОРДЛО

Гройсман назвав суму збитків України від блокади ОРДЛО

В АП розповіли про міжнародні санкції у відповідь на захоплення українських підприємств в ОРДЛО