Суд Черкащина

Скандального голову Апеляційного суду Черкащини так і не звільнили

Скарга на Володимира Бабенка у Вищій кваліфікаційній комісії суддів пролежала 2,5 роки

Скандального голову Апеляційного суду Черкащини не звільнили. Рішення про можливе усунення Володимира Бабенка з посади Вища рада правосуддя мала ухвалити сьогодні, 1 лютого, проте відклала розгляд питання. 

Як повідомляли активісти, наприкінці 2013 року голова Апеляційного суду Черкаської області Володимир Бабенко переконував іншого суддю установи – Сергія Бондаренка – ухвалити рішення на користь одного з місцевих підприємств. Аудіозапис розмови потрапив в інтернет.

Скаргу щодо цього факту направили до Вищої кваліфікаційної комісії суддів, яка відповідає за формування суддівського корпусу. Там скарга на Бабенка пролежала два з половиною роки. Зрештою, торік улітку Вища кваліфікаційна комісія суддів України розглянула її, направивши рекомендацію до Вищої ради правосуддя – звільнити Бабенка.

Проте і Рада правосуддя не бралася за розгляд цієї рекомендації понад півроку. Сам Бабенко оскаржив рішення кваліфікаційної комісії у Верховному суді.

"Вища рада правосуддя ухвалила відкласти розгляд рекомендацій Вищої кваліфікаційної комісії", – повідомив голова ВРП Ігор Бенедисюк.

"Ми вважаємо рішення і рекомендацію Вищої кваліфікаційної комісії – явно незаконними. Ми оскаржили їхнє рішення. Справа передана Верховному суду", –  сказав голова Апеляційного суду Черкаської області Володимир Бабенко.

"Вища кваліфікаційна комісія суддів розглядала скаргу на Бабенка 30 місяців і передала до Вищої ради правосуддя. У липні вона сюди прийшла. Відповідно до їхнього регламенту, в них є один місяць на розгляд скарги. Від липня до сьогодні вже скільки часу пройшло? У певну кількість разів перевищено строки розгляду справи" – зазначив адвокат Сергія Бондаренка Роман Маселко.

Попередній матеріал
Як модернізували поліцію за останні два роки – Шкіряк
Наступний матеріал
Унаслідок публікації "кремлівського списку" економіка РФ трохи виросла – економіст