протест
протест 5 канал

Скандальне об'єднання: чому десятки людей перекрили трасу державного значення на Черкащині

Читайте по-русски
Обласні чиновники рекомендують селянам провести збори і подати свої пропозиції адміністрації

Десятки людей перекрили трасу державного значення Канів-Черкаси. На акцію протесту вийшли мешканці села Свидівок на Черкащині. Люди проти об'єднання в територіальну громаду з обласним центром. Таку пропозицію раніше висунули обласні чиновники.

Натомість селяни хочуть об'єднатися із сусіднім селом Будище. Аргументи місцевих та пояснення чиновників слухала журналіст "5 каналу" Яна Лимаренко.

Від ранку перекривають трасу Канів-Черкаси жителі села Свидівок – вимагають від обласної влади дозволу об’єднатися із сусіднім селом Будище.

Обласні чиновники, попри волю людей, хочуть об'єднати Свидівок у територіальну громаду з Черкасами. До перекриття траси вдалися, адже обласна влада їх не чує – скаржиться мешканець Свидівка Володимир. Проїзд відкривають лише для рейсових автобусів та "швидких", решта водіїв змушені їхати в об'їзд.

"А давайте до Ріо-де-Жанейро приєднаємось, там такі паради, знаєте, як там цікаво буде. Конституція пише, що це завдання місцевого самоврядування – вирішувати місцеві питання, Конституція пише, а за нас вирішує якась робоча група, на яку ми приходимо, а нас не чують", – обурюється мешканець Свидівка Володимир Рафаїлов.

протест
протест5 канал

Селяни порахували, що об'єднання з обласним центром їм економічно не вигідне. Побоюються, що місто розв'язуватиме власні проблеми коштом села. А от від об’єднання в сільську громаду – їхній бюджет тільки зросте, впевнений мешканець села Роман.

"У нас бюджет зросте в два рази, тобто крім сьогоднішнього в два рази і субвенція, і найголовніше те, що в нас, якщо об'єднаємося з Черкасами – буде тільки один депутат на Свідивок, Сокирний і Дахнівку, лиш один, тобто представництва не буде – ви самі розумієте. А з Будища в нас буде 50 на 50", – каже мешканець Свидівка Роман.

Є серед мешканців Свидівка і такі, хто підтримує об'єднання В ОТГ із Черкасами.

"У мене дитина зараз закінчує школу, іде вчиться в Черкаси, не у Мошни. В принципі, всі лікарні у Черкасах, автобуси – Черкаси, не знаю, як це вони ходять голосують за Будище чи за Мошни. Як наші діти будуть добиратися у Мошни у школу", – підтримує рішення мешканець Свидівки Валерій Чепурний.

протест
протест5 канал

Голова сільської ради пояснює: 5 років поспіль мешканці Свидівка проводили збори, опитували людей, за створення ОТГ голосували і депутати, але до спільного рішення так і не дійшли.

"Якби ми об’єдналися з Будищами оце 5 років назад чи 4, то в нас би все-все було, ми втратили скільки коштів – це неймовірна сила, разом з будищанами. Сьогодні зранку я говорила з депутатами сільської ради, вони кажуть, ми беремо позицію – як обласна влада поставить", – каже селищна голова Свидівка Світлана Вовк.

За словами заступника голови Черкаської ОДА, який приїхав до протестувальників, за останні п'ять років представники Свидівка пропонували різні варіанти ОТГ. Окрім об'єднання з Черкасами та Будищем, лунали пропозиції приєднатися до селища Руська Поляна або Мошнів. Проте згоди селяни так і не дійшли. А, за законом, село можуть приєднати до будь-якого прилеглого населеного пункту.

"Методологія виписана, що в зоні доступності – там 20 км навколо обласного центру – це до Черкас, до міста обласного значення. Я не можу сказати, яке буде фінальне рішення, я не приймаю його одноособово, буде робоча група, будимо радитися, виходячи із закону і державницької позиції", – каже заступник голови Черкаської ОДА Роман Карманнік.

Обласні чиновники рекомендують селянам провести збори і подати свої пропозиції адміністрації. Їх розглянуть під час редагування плану поділу. При цьому чиновники не обіцяють, що остаточне рішення залежатиме від бажання мешканців Свидівка. Адже керуватимуться аналізом бюджетів, кількістю населення та економічними показниками.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаська область, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Офіс протидії рейдерству в дії: Зеленський допоміг кінорежисеру повернути житло
Наступний матеріал
У столиці з'явилися білборди із написом "Росія – наш головний стратегічний партнер" – відео
Loading...
Під стінами Мінсоцполітики пікетували громадяни з порушенням зору – чого вимагали (оновлено)

Під стінами Мінсоцполітики пікетували громадяни з порушенням зору – чого вимагали (оновлено)

Під час акції "за російську мову" в Харкові сталися сутички: постраждало троє осіб

Під час акції "за російську мову" в Харкові сталися сутички: постраждало троє осіб

Депутати "ЄС" прийшли до ДБР через призначення адвоката Януковича – їх не пропустили

Депутати "ЄС" прийшли до ДБР через призначення адвоката Януковича – їх не пропустили

У Києві поліція затримала 11 осіб після акції протесту на Михайлівській площі

У Києві поліція затримала 11 осіб після акції протесту на Михайлівській площі

19 січня річниця Вогняного Хрещення на Євромайдані – як це було

19 січня річниця Вогняного Хрещення на Євромайдані – як це було

Справа Шеремета: біля ОПУ провели акцію "Білими нитками. Досить шити" – яка мета

Справа Шеремета: біля ОПУ провели акцію "Білими нитками. Досить шити" – яка мета