Віктор Редькін
Віктор Редькін http://promin.cv.ua

Скандал у Чернівцях: хто і чому вимагає скасувати перейменування вулиці на честь загиблого Героя АТО

Читайте по-русски
Чоловіка нагородили орденом "За мужність" III ступеня

Протестують проти перейменування вулиці на честь загиблого героя. У Чернівцях ось уже півтора року мешканці оббивають пороги міськради та судяться. Вимагають повернути вулиці імені загиблого військового командира Віктора Редькіна стару назву – Оршівська. Вдова воїна вважає такі вияви – антиукраїнськими. Каже, це знецінює подвиг усіх полеглих героїв. Чому ж місцеві проти імені героя – з'ясовували кореспонденти "5 каналу". 

Військова частина Нацгвардії, де служив Віктор Редькін, розташована в Чернівцях на перетині двох вулиць. Одну з них улітку 2019-го перейменували на честь полеглого командира. Віктор Редькін загинув у листопаді 2014-го під час обстрілу "Градами" зі сторони терористів у селі Кримське на Луганщині. Посмертно його нагородили орденом "За мужність" III ступеня. Ініціаторами перейменування вулиці на честь героя стали його побратими.

"В даному підрозділі проходив службу справжній герой України Віктор Редькін, який своїми вмілими діями врятував понад 100 осіб, будучи в Луганську. Ми будемо до кінця відстоювати його честь", – розповів командир стрілецької роти Роман Петрюк.

Та мешканці вулиці Редькіна – колишньої Оршівської – проти перейменування. Дружина загиблого пані Оксана досі не розуміє чому. Вважає – це не її особисте горе, а знецінення заслуг усіх загиблих військових.

"До прикладу, одна мешканка сказала – я проти, бо я дім купили на цій вулиці, бо сподобалась її назва. Подібні дзвіночки є вкрай негативними. І на них слід негайно реагувати – це прояв антиукраїнської позиції", – каже дружина загиблого військового Оксана Зубжицька.

Звикнути до перейменування мешканці вулиці не можуть уже другий рік. З вимогою повернути стару назву – приходили на сесії міськради. Зрештою, подали до суду.

"Там група мешканців, вони не згодні. Вони приходили на сесію та на комісії. Топонімічна комісія розглянула та рекомендувала не повертати стару назву", – каже секретарка топонімічної комісії Чернівецької міськради Людмила Чорней.

Пані Людмила представляє інтереси 70 мешканців вулиці. Каже, жоден із них не применшує подвигів військових. Утім, їх лякають майбутні бюрократичні незручності: Оршівська – вулиця приватного сектора, а тому після перейменування необхідно ще й переробити документи на власність, а це час і кошти.

"Ми висловлювали пропозицію створити сквер імені Редькіна, там є поруч земля біля військової частини. Була ще пропозиція перейменувати частину вулиці", – каже Людмила Гринчак, місцева мешканка.

Альтернативні пропозиції топонімічна комісія до уваги не взяла. Своєї правди люди добиватимуться в суді – засідання у справі має відбутися 30 березня.

Анатоілй Никифоряк, Максим Шварцман, Чернівці, "5 канал"

Попередній матеріал
Неонацисти поранили двері – тюрма 7 років, соціологія в дурдомі та "Мівіна" без олії – "Час Ч"
Наступний матеріал
Лідери ЄС домовилися про збільшення виробництва й поставок вакцини від коронавірусу
Loading...

У столиці пролунав Дзвін Гідності на честь Героя Небесної Сотні

В Італії тривають Дні жалоби, присвячені пам'яті 100 тисяч громадян, які померли від COVID-19

День українського добровольця – як у Києві згадували полеглих і дякували живим захисникам

У Києві до Дня добровольця провели міжконфесійну молитву за полеглих Героїв – включення

У Києві вшанували пам'ять Героя Небесної Сотні Йосипа Шилінга

У Києві відкрили інсталяцію до роковин Куренівської трагедії у Бабиному Яру – включення