Обвинувачений дідусь
Обвинувачений дідусь 5 канал

СБУ відкрила справу проти 80-річного Володимира Терещенка за репост у соцмережі – подробиці

Читайте по-русски
Чоловіку інкримінують заклик до повалення державного ладу

Під суд за репост. За 80-річного чоловіка з Чигирина на Черкащині взялись у СБУ. У жовтні пенсіонеру оголосили підозру за статтею про заклик до повалення державного ладу. Виявилося, розслідування правоохоронці почали через допис у фейсбуці. Там чоловік начебто закликав до насильницької зміни влади. Яна Лимаренко зустрілася з активним дописувачем та розпитала – як живе, для чого поширював допис та як збирається відстоювати свою позицію. 

Знімальну групу "5 каналу" 80-річний Володимир Терещенко зустрічає біля власного будинку та запрошує всередину. Жартує – показуватиме центр планування повалення державної влади. Тут проживають він і два коти.

Комп’ютер вмикати відмовляється, каже, через нього і так багато лиха. Показує робочий кабінет – тут зберігає прапор з Євромайдану. У 2014-му пан Володимир був активним учасником протестів. Іще тут безліч книжок – переважно всі по роботі. До пенсії чоловік працював учителем географії.

Про те, що у 2018-му порушив закон, пенсіонер і не здогадувався. Аж неочікувано в жовтні цьогоріч до нього прийшли з обшуком працівники СБУ. Пояснили – у фейсбуці чоловік поширив текст, який начебто підбурює до збройного державного перевороту.

У дописі з фейсбуку, який поширив пан Володимир, були слова про негідників при владі, про стадіон, де треба їх зібрати, та про розстріл. 2 роки тому пост набрав дві з половиною тисячі поширень.

"Ну іноді були публікації, я ж їхній зміст не пам’ятаю, тому однозначно стверджувати, що то мої публікації, чи мені їх хтось підкинув – не можу, часу вже ж скільки пройшло", – каже чоловік.

У розслідуванні, за яке взялися в СБУ, не зазначені ні автор допису, ні інші користувачі, які його поширювали чи коментували. Товариші Володимира по Майдану запевняють: Володимир – патріот і разом із ними бореться проти порушення закону на Чигиринщині. Все – лише законними способами.

На захист пенсіонера стали Черкаський правозахисний центр та Українська Гельсінська спілка з прав людини. Там – дивуються, що чоловіка запідозрили в таких тяжких злочинах, до того ж аж через два роки після публікації. Підозрюють, що це через роботу Володимира в місцевій громадській організації, яка бореться з корупцією в районі.

"Оця справа виглядає як якесь замовлення, ну, скажімо так, невідомих поки що осіб, які хочуть або помститися пану Володимиру, або показати, де його місце, щоб він активно не виступав проти незаконних дій певних осіб", – каже керівник приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини в Черкаській області Тарас Щербатюк.

Працівники СБУ виявили цей пост під час звичного моніторингу соцмереж. Служба уже завершила розслідування і передала справу в прокуратуру. Там кажуть, готуються до суду. В Україні це вже не перше провадження, порушене через заклики в соцмережах до повалення влади. Поширення такого також підлягає покаранню.

"Для когось ці заклики можуть бути лише безневинним репостом, а для когось можуть бути активним поштовхом до дій проти державної влади, і це може негативно позначитись на безпеці громадян та розхитати державу зсередини", – каже прокурор відділу Черкаської області обласної прокуратури.

За репост Володимиру Терещенку загрожує позбавлення волі терміном до трьох років та конфіскація майна. 80-річний чоловік сподівається на справедливе рішення. Він досі не може зрозуміти, чому за звичайну картинку в соцмережі, які є на багатьох сторінках, саме він може опинитися за ґратами.

Яна Лимаренко, Вячеслав Ромодан, Черкаська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Ми всі скинемося Юрію Вітренку з наших платіжок, щоб він отримав премію в 170 мільйонів – Гончаренко
Наступний матеріал
Другий день протестів ФОПів на Майдані: яка ситуація станом на вечір – включення
Loading...

Підозрюють у вимаганні грошей із наркозалежних: у Харкові оголосили підозру оперативнику СБУ

СБУ заблокувала канали експорту українських товарів в ОРЛО на 43 млн грн

СБУ викрила схему із закупівлі спорядження у військовій частині

У Харкові співробітник СБУ очолював банду, яка вимагала гроші – подробиці

СБУ затримала інтернет-агітаторів, які закликали захопити владу і змінити межі державного кордону

Чи став КДБ, розпущений 24 серпня 1991 року Верховною Радою, надійною СБУ? – Євген Марчук у #Кендзьор