Кількість жертв збільшилася. У Боровій на Харківщині завершили ексгумацію тіл пасажирів мікроавтобусів, яких рашисти розстріляли з кулеметів 14 квітня. Правоохоронці виявили рештки 7 загиблих мирних жителів, але припускають, що після експертиз їх кількість може зрости.
Ексгумацію робили на території місцевої лікарні у Боровій. Саме тут свідки страшної трагедії поховали одну з жертв теракту, який росіяни вчинили 14 квітня у другий день окупації Борової. Тоді загарбники відкрили вогонь по пасажирських мікроавтобусах, які їхали містом.
"Саме ці автомобілі були розстріляні російськими військовими. На місці ми бачимо кульові отвори від стрілецької зброї, автоматів АК і великокаліберних кулеметів", – запевнив речник прокуратури Харківської області Дмитро Чубенко.
Прізвища вбитих досі невідомі. Встановили лише, що вони їхали з Дніпра до Сватового на Луганщині. Близько десятка пасажирів були поранені, але змогли вибратися. Разом із місцевими рятувальниками вони витягали поранених людей із транспорту, що палав.
"У першій половині дня йшла колона російської техніки на виїзд із Борової, почали стріляти, побачили зарево чорного диму. Люди прибігли: "Рятуйте!" Ми не могли проїхати, бо йшла колона БТРів, танків. Коли вони пройшли, ми виїхали, забрали зі згорілих автобусів поранених людей. Двома пожежними машинами ми вивезли 10 осіб, мабуть, а може, і більше", – казав чоловік, який допомагав витягати поранених.
Борівчани, які діставали обгорілі тіла пасажирів, кажуть, що в колоні загинули 9 людей. У поліції поки що підтвердили 7 жертв. Але рештки тіл ще на експертизах, за результатами яких кількість загиблих може збільшитися. Людей тоді поховали в одній могилі на місцевому кладовищі. Її правоохоронці ексгумували. Але після дізналися ще про одну могилу. Там постраждалі пасажири поховали жінку з розстріляного мікроавтобуса, яка померла в лікарні. Могилу викопали поряд зі шпиталем.
"Це попередній огляд слідчих: було встановлено, що, можливо, кульові отвори. Оскільки ця жінка була в колоні цивільних автомобілів, яка була розстріляна", – підсумував заступник начальника Слідчого управління поліції Харківщини Дмитро Сойма.
Від кожного ексгумованого тіла чи фрагмента експерти відбирають ДНК і зазначають це в загальній державній базі, щоб знайти рідних. Хто шукає близьких, доля яких невідома, може здати свої біоматеріали та порівняти їх із даними правоохоронців. Після встановлення особи вбитого, його можна офіційно поховати.
Ганна Черненко, Харківська область "5 канал"
Нагадаємо, 29 січня, в неділю, російські окупанти здійснили обстріл Харкова та області з ракетного комплексу С-300. Зафіксовано влучання ворожої ракети в житловий будинок.
Дивіться також відео: РОЗБОМБЛЕНИЙ БУДИНОК у Харкові частково знесуть: чи отримають мешканці нове житло
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.