5 канал

Розмінування визволеної Луганщини: як працюють водолази-сапери

Лише з початку року з-під води дістали 1 тис. боєприпасів

На Луганщині триває гуманітарне розмінування територій. Саперам доводиться працювати не лише на суші, а й під водою. Гирло річок досліджують на визволених від терористів територіях – там, де війна завершилися ще влітку 2014-го. Репортаж "5 каналу".

Понад 16 тис. вибухонебезпечних предметів від початку року виявили рятувальники на Луганщині. Зокрема, боєприпаси знаходили у Станично-Луганському, Новоайдарському, Попаснянському і Сватівському районах. Над знешкодженням небезпечних знахідок працюють піротехніки майже з усієї України. "На даний час працюють додатково три групи. Це група з міста Ромни, з Чернігівської та Рівненської областей. Також працює чотири піротехнічних розрахунки, які є штатними в Головному управлінні ДСНС в Луганській області", – уточнює помічник начальника луганської ДСНС Олександр Чалий.

У гирлі Сіверського Дінця поблизу Привілля працює група підводного розмінування. Допомоги знешкодити берег та акваторію річки попросили місцеві. Околиці Привілля розміновують сапери з Сумщини. Зараз це єдина група на Луганщині, яка виявляє та знешкоджує вибухонебезпечні предмети не лише на землі, а й у воді. "Ця ротація перебуваємо впродовж трьох тижнів уже. За цей період вилучили близько 220 боєприпасів з води. Всі боєприпаси, які знаходять, становлять небезпеку, оскільки їх не можна ні переносити, ніяких ще дій здійснювати", – розповідає начальник групи підводного розмінування Роман Помазан.

Ромнинські сапери здебільшого вибухонебезпечні предмети лише виявляють. Знешкоджують їх армійці, які підривають знахідки подалі від населених пунктів, щоб не лякати місцевих. Водолази виявляють снаряди у річці за допомогою підводного металошукача. Загалом, лише з початку року з-під води дістали 1 тис. боєприпасів. Нині водолази дослідили лише півтора гектара акваторії Сіверського Дінця поблизу Привілля. Попереду ділянка у 20 гектарів.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал"

Сили АТО провели військові навчання із дистанційного розмінування – фото

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Питання звільнення заручників у межах "Мінська" зайшло в глухий кут – подробиці виступу Порошенка на Генасамблеї ООН
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": двічі міністр освіти та науки Сергій Квіт в ефірі "5 каналу"
Loading...

На Луганщині водій організував напад на свого роботодавця-підприємця – фото

В окупованій Кадіївці спортсмен вийшов на нагородження з українським стягом і порвав грамоту терористів

Янукович би підтримав: до ОРЛО намагалися провезти пташенят страуса – фото

ОБСЄ зафіксували переміщення танків поруч з окупованим Луганськом

На Луганщині під час збирання дров на розтяжці підірвалася жінка

"Сховалися": біля Міусинська ОБСЄ виявила 24 танки та 18 гаубиць окупантів