5 канал

Найбільше чекають наказу повертати окуповані території: під Попасною закінчилося перемир'я

Від початку "шкільного перемир'я" тиша поблизу Попасної трималася не довше двох тижнів. За цей час бойовики встигли облаштувати собі вигідніші позиції.

Без втрат минає доба для українського війська у зоні АТО. Від початку вівторка. 19 вересня, терористи здійснили щонайменше вісім обстрілів. Бойовики поновили цілити й біля Попасної на Луганщині. По позиціях українських військових вони почали відкривати вогонь від минулої суботи. Відтоді армійці постійно тримають на прицілі укріплення терористів. З передової – репортаж "5 каналу".

"Дивіться, якщо зараз десь почнуть стріляти, виконуйте мої вказівки всі. Що я скажу, то й будете робити", – боєць із позивним "Батя" проводить знімальну групу до крайньої позиції ЗСУ поблизу Попасної. Звідси добре видно окуповану Кадіївку, у передмісті якої окопався ворог.

До найближчої ворожої позиції звідси кількасот метрів. Ворог окопався на пагорбі і від суботи відкриває вогонь у напрямку захисників Попасної. Такими обстрілами бойовики провокують українських захисників на вогонь у відповідь, щоб згодом звинуватити їх у нехтуванні "режимом тиші". Проросійські найманці цілять по українських укріпленнях з гранатометів.

Армієць "Папай", показуючи залишки гранати, пояснює: "Це СПГ, це вони так режиму перемир'я дотримуються. А відповідь не даємо, тому що вони одразу стрельнули, сховалися і з їхньої сторони одразу приїжджають спостерігачі й кажуть, що по них стріляють".

Від початку "шкільного перемир'я" тиша поблизу Попасної трималася не довше двох тижнів. За цей час бойовики встигли облаштувати собі вигідніші позиції.

"Що вони до чогось готуються, ми вже помітили давно! Заїжджала машина з потужною камерою, знімала позицію з усіх сторін. Але все одно видно, що вони бояться", – головна перевага української армії, моральна, каже Ярослав. На фронті він від початку бойових дій. За три роки війни з юриста перетворився на професійного військового. На передовій має намір залишатися до перемоги.

"Якби хтось мені п'ять років назад сказав, що я візьму в руки автомат, то я б не повірив. Я не служив в армії і не вмів стріляти. За цей час я змінив купу військових професій. І зараз я знаю, що це моє. Я хочу бути до кінця", – розповідає Ярослав.

Захисники Попасної кажуть, що найбільше чекають на наказ повертати під контроль окуповані території. А доки його немає – не зводять очей з ворожих позицій.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Тімон і Пумба на сторожі: як бойові вепри бійцям АТО допомагають – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Проект медичної реформи передбачає солідарну систему страхування – експерт
Наступний матеріал
Реалізація медичної реформи до 2020 року може зрівняти бюджет на охорону здоров'я з оборонним
Loading...