Станично-Луганський КПВВ
Станично-Луганський КПВВ 5 канал

Розмінування території та агресивні "чиновники" терористів: яка ситуація біля Станично-Луганського КПВВ

Читайте по-русски
За Мінськими угодами, ділянка має бути демілітаризованою, тож до найближчого українського військового – понад 1 км. Натомість представники "ЛНР" – стоять навпроти

Провокація в районі Станично-Луганського контрольно-пропускного пункту. Представники терористичної "ЛНР" Владислав Дейнеко та Ольга Копцева перетнули лінію розмежування. Мінські умови вони трактують інакше, ніж українська сторона. Ватажки незаконної республіки вважають, що у склад фейкового формування має увійти не лише весь Станично-Луганський район, а й місто Щастя, які нині під контролем української влади. Все зафіксувала камера "5 каналу".

У Станиці Луганській розміновують територію, щоб можна було почати ремонт мосту через Сіверський Донець. Нині розміновують лише ділянку прилеглу до підконтрольного Києву берега річки.

"Було визначено дві ділянки території 0,4 га і 0,7 га. Наразі наші піротехніки працюють на ділянці розміром 0,4 га, розташованій на підконтрольній владі України території. Від початку проведення робіт було виявлено 49 вибухонебезпечних предметів", – звітує прес-офіцер ГУ ДСНС в Луганській області Олександр Чалий.

На лівий берег Сіверського Донця українських піротехніків окупанти не пропускають. Терористична "ЛНР" сама розпочала розмінування зі свого боку.

"Окупанти почали розміновувати територію біля зруйнованого мосту, чим створюють вибухонебезпечну ситуацію біля самого КПВВ та загрожують життю і здоров'ю людей. У зв'язку з цим змінено режим роботи контрольного пункту в'їзду-виїзду", – попереджає прес-офіцер Лисичанського прикордонного загону Неля Доценко.

Голова Станично-Луганського району Юрій Золкін каже: ситуація, яка склалася на цій ділянці "сірої зони" після розведення сторін, – небезпечна.

"Ми знаходимося на ділянці місцевості, де відбувається скупчення людей, коли вони йдуть по окупованій території в Станицю Луганську. Тут є тільки "Червоний хрест" і більше нікого ми тут не бачимо. Щодо розведення, основне питання для мене на сьогодні, – це як ми будемо забезпечувати безпеку наших громадян", – каже чиновник.

Журналісти на свій страх і ризик прибули на ділянку, яка, згідно з Мінськими угодами, має бути демілітаризованою. До найближчих українських представників правоохоронних органів, прикордонників та військових звідси – понад кілометр. Натомість представники незаконних збройних формувань стоять навпроти.

Ті, хто перетнув лінію розмежування, кажуть, терористи не лише стоять на позиціях, які мали покинути, а й не розбирають укріплень. Натомість демонтують споруди "Червоного хреста". Про це розповідають люди, які перетинають лінію розмежування. Ті, хто повертається на окуповані території, – просять не показувати їхні обличчя.

Без попередження, під привидом зустрічі представників ООН, лінію розмежування перетинають представники терористичної "ЛНР": Ольга Копцева, яка називає себе "омбудсменом" та Владислав Дейнеко, так званий "виконуючий обов'язки міністра закордонних справ" псевдореспубліки. Їхня поява на правому березі Сіверського Донця обурює українського чиновника.

Дивіться також: Терористи "ЛНР" у Станиці "заявили права" на Щастя, погрожували журналістам і кидалися на камеру

Ольга Копцева на присутність знімальної групи "5 каналу" реагує агресивно. Отримавши спротив, представники терористів спішно покинули контрольовану Києвом територію.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

Попередній матеріал
До кінця тижня ГПУ завершить розслідування щодо Мангера – Луценко
Наступний матеріал
Витримує 100 тис. авто на добу: чим загрожує затягування реконструкції мосту Патона – "Київавтодор"
Loading...