ФСБ
ФСБ twitter.com

"Ротації періодичні": ФСБ Росії відправила на Донбас спецназ та оперативні групи – контррозвідка СБУ

Читайте по-русски
Російські спецпідрозділи супроводжують російських посадовців, які інкогніто приїжджають на Донбас, а також виконують бойові завдання на лінії фронту

Федеральна служба безпеки Росії управляє окупованими територіями Донбасу за допомогою так званих "міністерств державної безпеки", співробітників управління "В" (групи "Вимпєл") і оперативних груп ФСБ, які постійно перебувають у Донецьку та Луганську. Про це телепроєкту "Донбас Реалії" розповіли в контррозвідці СБУ.

Представник контррозвідки СБУ стверджує: "У Луганську вказана група складається орієнтовно з 13 осіб, у Донецьку – майже 15. Їх очолюють кадрові співробітники центрального апарату Федеральної служби безпеки Російської Федерації і їхній особовий склад складається із кадрових оперативних співробітників ФСБ РФ. Як правило, це співробітники Воронезького, Ростовського і Краснодарського регіональних управлінь ФСБ".

У контррозвідці СБУ повідомляють, що ротації періодичні, два або чотири місяці "залежить від обставин".

У відомстві повідомили імена п'яти керівників цих груп, які час від часу бувають на Донбасі. Це Олександр Шингирьов (позивний "Арбат"), Олексій Корнєв (позивний "Айсберг"), Костянтин Максимов (позивний "Карел"), Станіслав Полянцев (позивний "Бродяга"), Андрій Курилкін (позивний "Дипломат"). Вони відповідають за декілька напрямків роботи.

Керівники оперативних груп ФСБ Росії на Донбасі
Керівники оперативних груп ФСБ Росії на Донбасіwww.radiosvoboda.org

Як пише видання, представник контррозвідки СБУ також проінформував: "Забезпечення контррозвідувального режиму на окупованих територіях, контроль за так званими органами влади окупованих територій. Це і організація охорони кордону "ДНР/ЛНР" з Російською Федерацією, з територіями підконтрольними Україні. Це і шифрований спеціальний зв'язок. Тобто всі функції, які притаманні органам безпеки".

У СБУ також розповіли, що "міністерства державної безпеки" фейкових республік оперативні групи ФСБ Росії використовують як допоміжні структури. Ці так звані "міністерства" були створені наприкінці 2014 року.

За даними контррозвідки СБУ, багато співробітників "МДБ" – це колишні працівники українського МВС, а ось керівний склад – громадяни Росії, які в Україні перебувають під вигаданими іменами. Голова так званого "МДБ" "ЛНР" Анатолій Антонов насправді Рашид Садиков. Справжнє ім'я керівника "МДБ" угруповання "ДНР" Володимира Павленка – Володимир Євдокімов. Також громадянами Росії є співробітники "МДБ" "ЛНР" Микола Куренков і Микола Кравцов. Їхні справжні прізвища Курочкін і Крайній.

Керівний склад "МДБ" "ЛНР" і "ДНР" – громадяни Росії
Керівний склад "МДБ" "ЛНР" і "ДНР" – громадяни Росіїwww.radiosvoboda.org

За даними контррозвідки СБУ, також на Донбасі перебувають бойові групи російського спецпідрозділу "Вимпєл". Здебільшого вони складаються з п'яти військовослужбовців. З-поміж іншого, стверджують в СБУ, до їхніх функцій входить супроводження російських посадовців, які інкогніто приїжджають на Донбас, а також виконання бойових завдань на лінії фронту.

Як повідомляв 5.UA, Росія відмовляється гарантувати США і НАТО ненапад на Україну. 

Як повідомляв 5.UA, Північноатлантичний альянс отримав "пропозиції" РФ та назвав умови для діалогу. 

Нагадаємо, дані американської розвідки свідчать: Росія продовжує нарощувати війська біля українських кордонів. Впродовж останніх днів російська техніка розміщувалася менш, ніж за 50 км від лінії кордону.

Також Кремль вимагає від США та НАТО гарантій, що Україну не приймуть до Альянсу.

Нагадаємо, прессекретар Білого дому Джен Псакі заявила, що всі країни мають право визначати своє майбутнє та зовнішню політику без втручання, коментуючи вимоги Росії гарантувати невступ України до НАТО. 

Попередній матеріал
В українців вистачить гарно змащеної зброї на випадок вторгнення Росії – Данілов
Наступний матеріал
Ціна на газ у Європі стрімко зросла до майже $2000 – головна причина
Loading...
У ФСБ РФ заявили, що український корабель рухається до Керченської протоки і "загрожує мореплаванню"

У ФСБ РФ заявили, що український корабель рухається до Керченської протоки і "загрожує мореплаванню"

Колишніх співробітників СБУ підозрюють у кібератаках на українські держоргани

Колишніх співробітників СБУ підозрюють у кібератаках на українські держоргани

СБУ викрила хакерське угруповання Armagedon, яке здійснило тисячі кібератак на державні органи України

СБУ викрила хакерське угруповання Armagedon, яке здійснило тисячі кібератак на державні органи України

Історія колишнього ФСБшника, який у найважчі 2014-2015 роки воював на боці України – "Таємниці війни"

Історія колишнього ФСБшника, який у найважчі 2014-2015 роки воював на боці України – "Таємниці війни"

Ув'язнений у Криму журналіст Єсипенко звернувся до президента США – фото

Ув'язнений у Криму журналіст Єсипенко звернувся до президента США – фото

На Вінниччині СБУ затримала агента ФСБ

На Вінниччині СБУ затримала агента ФСБ