Російська Федерація у своїх так званих гарантіях безпеки вимагає від країн Північноатлантичного альянсу відмовити Україні у вступі до НАТО. РФ запропонувала Альянсу обмінюватися оцінками загроз та викликів безпеці добровільно.
Про це повідомляє пресслужба МЗС Російської Федерації.
"Російська Федерація і всі учасники, які були станом на 27 травня 1997 року державами-членами Організації Північноатлантичного договору, відповідно, не розміщують свої збройні сили та озброєння на території всіх інших держав Європи на додаток до сил, розміщених на цій території станом на 27 травня 1997 року", – зазначено у проєкті документа.
При цьому Москва пропонує Альянсу обмінюватися оцінками загроз та викликів на добровільній основі.
"Учасники на регулярній добровільній основі обмінюються оцінками сучасних загроз і викликів безпеці, забезпечують взаємне інформування про військові навчання і маневри, основні положення військової доктрини", – мовиться у другій статті.
Крім того, РФ вимагає від НАТО відмовитися від усіх зобов'язань щодо розширення, тобто ліквідувати свої обіцянки включити до свого складу нові країни, зокрема й Україну.
"Учасники, які є державами-членами Організації Північноатлантичного договору, приймають зобов'язання, що виключають подальше розширення НАТО, зокрема приєднання України, а також інших держав", – наголошується в шостій статті угоди.
Також у Кремлі хочуть, щоб члени НАТО відмовилися від надання свого військового континенту в ряді регіонів, зокрема й на території України.
"Учасники, які є державами-членами Організації Північноатлантичного договору, відмовляються від ведення будь-якої військової діяльності на території України, а також інших держав Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії", – мовиться в сьомій статті пропозицій.
Крім цього, Москва пропонує Вашингтону:
- не використовувати інші країни для підготовки нападу один на одного;
- не проводити військових навчань з відпрацюванням сценаріїв застосування ядерної зброї;
- не готувати військових неядерних країн застосовувати ядерну зброю;
- не розгортати ядерну зброю за кордоном і повернути вже розгорнуту.
Нагадаємо, лідери Європейського Союзу домовилися продовжити економічні санкції проти Росії ще на пів року.