Кремль
Кремль somoscow.com

РФ вимагає від НАТО офіційно скасувати обіцянку про вступ України – погрожує "масштабним конфліктом"

  Читайте по-русски
  Традиційно, ніяких аргументів Кремль не наводить – лише звинувачення і маніпуляції

  Нові "адекватні" вимоги від Росії. Тепер у МЗС країни-агресорки вимагають від НАТО офіційно відкликати перспективу членства в Альянсі для України та Грузії.

  Відповідну заяву оприлюднило міністерство закордонних справ РФ.

  Обіцянка про вступ у НАТО прозвучала ще на Бухарестському саміті в 2008 році. Москва вважає, що ця перспектива загрожує безпеці країн ОБСЄ, серед яких є і Росія. От лише аргументів для таких вимог – традиційно, не наводять жодних.

  "У корінних інтересах європейської безпеки необхідно офіційно дезавуювати рішення Бухарестського саміту НАТО 2008 року про те, що "Україна і Грузія стануть членами НАТО", як таке, що суперечить зобов'язанню лідерів усіх держав-учасниць ОБСЄ – "не зміцнювати свою безпеку за рахунок безпеки інших", – мовиться в заяві окупантів.

  Кремль також хоче юридично закріпленого договору про нерозміщення ударних систем озброєнь на території сусідніх із Росією країн – навіть якщо вони вже входять до Північноатлантичного альянсу. А зближення України з НАТО – "створює загрозу масштабного конфлікту в Європі".

  Минулого тижня в НАТО вже коментували такі ультиматуми Москви. У Брюсселі заявили, що жодна країна не має права диктувати свої вимоги іншій і тиснути на Альянс держав, які об'єдналися для безпеки. Агресором, який зневажає кордони інших країн і становить загрозу для миру в Європі, у НАТО вважають саме Росію.

  Нагадаємо, у вівторок, 7 грудня, відбулися відеоперемовини президента США Джо Байдена із російським лідером Володимиром Путіним. Під час спілкування останнього попередили про "потужні економічні та інші заходи" з боку Сполучених Штатів та країн-союзників у разі збройної агресії проти України. Також Байден відмовився гарантувати Путіну невступ України до НАТО.

  А міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що вступ України в НАТО залежить від позиції трьох країн-членів Альянсу. Байден відмовився гарантувати Путіну невступ України до НАТО

  Попередній матеріал
  Із кубиком Рубіка та гаслом про рівність: в Одесі відкрили мурал до Дня прав людини
  Наступний матеріал
  Зеленський допускає проведення референдуму щодо Донбасу та Криму
  Loading...