ОБСЄ на Донбасі
ОБСЄ на Донбасі youtube.com/Військове телебачення України

Російські окупанти перешкоджають роботі безпілотників, щоб постачати військові техніку з РФ в ОРДЛО

Читайте по-русски
Подібні факти вже неодноразово фіксувалися українською стороною, починаючи з середини березня 2021 року
Російські окупаційні війська за допомогою станцій РЕБ російського виробництва типу Р-330 "Житєль" перешкоджають роботі безпілотників СММ дальнього радіуса дії, які заважають Кремлю вільно постачати збройним формуванням РФ в ОРДЛО озброєння та військову техніку.

Про це у Фейсбуці повідомляє прес-служба штабу Об'єднаних сил.

"Українська сторона СЦКК повідомляє, що проросійськими найманцями сфабриковано та широко розгорнуто чергову кампанію з дискредитації ЗСУ. В основу провокаційного наративу окупантів покладено інцидент з БПЛА СММ дальнього радіуса дії, який зазнав аварії над підконтрольною уряду України територією 17 травня. Інформуємо, що подія сталася внаслідок цілеспрямованого перешкоджання з боку окупантів польотам БПЛА Місії", – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, особливістю БПЛА дальнього радіуса дії S-100 є моніторинг як лінії розмежування, так і держкордону між Україною та РФ, що заважає Кремлю вільно постачати збройним формуванням РФ в ОРДЛО озброєння та військову техніку.

За оцінкою Української сторони СЦКК, протягом квітня-травня майже кожен запланований політ S-100 вже зі зльоту в населеному пункті Степанівка зазнавав перешкод унаслідок глушіння. 17 травня зафіксовано активні перешкоди системам керування літального апарату упродовж всього дня, починаючи з 4.30. Перешкоди були встановлені станціями РЕБ РФ (типу Р-330 "Житєль") російського виробництва. Дальність роботи зазначених станцій РЕБ становить 60–90 км.

Розміщення таких станцій у населених пунктах Кадіївка, Горлівка, Донецьк та Новоазовськ дає змогу впливати на роботу БПЛА вздовж усієї лінії розмежування.

Подібні факти вже неодноразово фіксувалися українською стороною, починаючи з середини березня 2021 року. За статистикою, кількість запусків Місією БПЛА з підконтрольної Україні території у півтора раза перевищує кількість аналогічних запусків з непідконтрольних районів. Якщо додати до цієї статистики кількість випадків перешкоджання діяльності патрулів СММ ОБСЄ на тимчасово окупованих територіях, вимальовується картина системних дій окупантів щодо зниження ефективності роботи Місії.

Як повідомляв 5.UA, 28 та 29 квітня 2021 року поблизу населених пунктів Сигнальне та Верхньошироківське за два дні було виявлено понад дві тисячі мін.

 

Попередній матеріал
Порошенко заявив, що через кадровий хаос у владі українці не отримали вчасної допомоги з перших днів пандемії
Наступний матеріал
Збройні формування РФ протягом доби тричі відкривали вогонь по українських оборонцях
Loading...

Російські найманці двічі протягом дня обстріляли позиції ЗСУ

У Криму зростають настрої проти Росії та з окупованого півострова почали виїжджати росіяни – ЗМІ

Проїхався танк: на окупованій Луганщині російські найманці вщент розтрощили кладовище

Немає ліку ні мінам, ні кулям: яка ситуація на українських позиціях поблизу Красногорівки

Тисячі резервістів та близько двох сотень одиниць техніки: окупанти планують провести військові збори

На Донбасі окупанти 8 разів обстріляли позиції ЗСУ, біля Південного цілили зі станкових протитанкових гранатометів