"Річка нечистот" на полігоні Золотоноші
"Річка нечистот" на полігоні Золотоноші 5 канал

"Річка нечистот": на полігоні Золотоноші зливали невідому речовину – екологи рахують збитки

Читайте по-русски
За два місяці, кожен день яких відходи щосили смердять, так і не вдалося з'ясувати причину виникнення нечистот

На Черкащині прямо посеред лісу місцеві жителі виявили річку нечистот. Постійний сморід жителі села Нова Дмитрівка відчувають уже декілька місяців. Небайдужі звернулися до місцевої влади і самі взялися розслідувати його походження.

"Спочатку там було все залито, і цей струмочок малесенький почав стікати сюди", – таким потік нечистот побачила Людмила Єрмолаєва, коли два місяці тому приїхала з чоловіком до лісу. – "Тут жахливий сморід на всю долину. І коли сонце, то тут просто неможливо перебувати".

Нечистоти вже перетворилися на річку завдовжки понад 400 метрів. Жінка звернулася до сільського голови і вже з ним разом пішли шукати джерело смороду. Неподалік, на пагорбі, знайшли величезне озеро нечистот.

Русло смердючої річки веде з Золотоніського сміттєвого полігону. Однак місцеві припускають, що поруч зливаються асенізаторні машини. Два місяці сільський голова Нової Дмитрівки намагався з'ясувати у мерії суміжної Золотоноші причину виникнення скупчення нечистот – утім, безрезультатно.

"На мою думку, це нечистоти із вигрібних ям приватних домоволодінь. Звозять сюди асенізатори, як правило, це приватні підприємці. Але ж дозвіл їм на цю негарну справу дає водоканал чи мерія", – міркує Михайло Назаренко.

У міськраді Золотоноші переконують: про походження стоків нічого не знають, припускають – то можуть бути відходи маслоробного комбінату.

"Це шлам із маслозаводу. Це, скажімо так, чистий білок. Це нетоксичні відходи, але остаточне рішення буде після аналізу. Зараз проводиться службове розслідування, чому воно потекло саме зараз – можливо, були порушені якісь технологічні норми прийняття", – звітує заступник міського голови Золотоноші Олег Масло.

Черкаські екоінспектори зробили попередні висновки – озера з нечистотами точно не білок.

"Встановлено перевищення по забруднювальним речовинам – амоній, хлориди, фосфати. Це свідчить, що ділянка забруднена. Ці речовини вказують, що це продукти життєдіяльності людини. Тому ви повинні розуміти, що згідно з законом забороняється вивозити на стічні сміттєзвалища такі стоки", – пояснює перший заступник начальника Державної екологічної інспекції центрального округу Сергій Поліщук.

Нині екологи підраховують збитки державі. Усі висновки обіцяють передати правоохоронцям, щоб ті знайшли винуватців.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаси, "5 канал"

Попередній матеріал
Фронтовий марафон: бійці 10-ї ОГШБр розпочали челендж "Від Маріуполя до Станиці"
Наступний матеріал
Адвокат Юлії Кузьменко прокоментував свою емоційну реакцію на рішення суду
Loading...