Привокзальна площа Дніпра
Привокзальна площа Дніпра
5 канал

Пристрасті довкола "сталінського ампіра" в Дніпрі – що обурило мешканців Привокзальної площі

Від мешканців Вокзальної площі Дніпра місцева влада вимагає демонтувати кондиціонери, засклені балкони та супутникові антени. Поки що просять зробити це добровільно

Усе для того, щоб побутові елементи не псували історичний вигляд площі. Чиновники обіцяють компенсувати мешканцям вартість демонтажу. Однак дніпряни зі "сталінок" обурені таким рішенням. У ситуації розбиралися журналісти "5 каналу". 

Привокзальна площа Дніпра

Вікна квартири Катерини Любименко розташовані збоку Вокзальної площі. Жінку обурило рішення міської влади знести конструкції на балконі. Його засклили ще у вісімдесяті батьки Катерини.

"Я не дозволю чіпати мою приватну власність. Мене має охороняти закон. Дані про те, що це моя приватна власність підвтверджені техпаспортом на цю квартиру", - каже мешканка Дніпра.

Привокзальна площа Дніпра

Не згодні з демонтажем засклених конструкцій й інші мешканці, які встановлювали їх власним коштом.

Вокзальну площу Дніпра побудували у п'ятдесяті роки минулого сторіччя. Житлові будинки поруч споруджені у стилі неокласицизму. У народі їх називають "сталінський ампір" або ж "сталінки".

"В Україні більше немає жодної Привокзальної площі, яка би могла порівнятися з цією площею. Якщо ви хочете жити в історичному центрі, в історичних будівлях, ви маєте приймати такі будівлі, якими вони є і терпіти певні незручності", - переконаний краєзнавець Валентин Старостін.

Привокзальна площа Дніпра

На початку двотисячних тут реконструювали лише будівлю вокзалу. Нині взялися за відновлення усіх споруд на площі. Насамперед, беруться за фасади будинків. Під демонтаж потрапили супутникові антени, кондиціонери та балконні конструкції, які не передбачені в проекті. На компенсацію витрат мешканців виділили півмільйона гривень. А у разі відмови комунальники проведуть примусовий демонтаж.

Привокзальна площа Дніпра

"Сенс і завдання - привести у правильний естетичний первісний вигляд. Спеціалізованими структурними підрозділами міськради у подальшому будуть виставлені рахунки за демонтаж винуватцям, які спочатку пішли на порушення, змінюючи зовнішній вигляд балкона", - коментує директор департаменту стратегічного розвитку та інвестицій Дніпровської міської ради Сергій Рєзник.

Ремонт фасадів будинків на вокзальній площі розпочнуть у вересні, а за два роки планують відновити загальний вигляд історичних споруд, що розташовані і на сусідній центральній вулиці міста - імені Дмитра Яворницького.

Наталя Світлова, Андрій Ковбаса, Дніпро, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Попередній матеріал
Табір для вогнеборців: під Харковом тренуються майбутні рятувальники
Наступний матеріал
Скарби криївки: на Хмельниччині виявили заміновані артефакти підпільників ОУН