Миття пам'ятників у Києві
Миття пам'ятників у Києві 5 канал

Марафет для мармуру та граніту: як у Києві миють найвідоміші пам'ятники

Перед головною футбольною подією весни в столиці приводять до ладу історичні пам'ятки міста. За допомогою клінінгової компанії ретельно навели блиск на пам'ятнику княгині Ользі на Михайлівській площі. Як і чим мили – бачила кореспондент "5 каналу" Валерія Павленко

Генеральне прибирання столичних пам'яток за участі фахівців із клінінгових послуг відбувається у столиці вже третій рік поспіль. Торік наводили лад з пам'ятниками Тарасові Шевченку, Григорію Сковороді та Михайлу Грушевському. Цього разу відмивають бруд з усього архітектурного ансамблю монумента Княгині Ользі.

Команда з восьми осіб працює лише з водою, без хімічних очисників. Процес миття триває під високим тиском, щоби не зруйнувати історичну складову споруди.

Для миття пам’ятника княгині Ользі використовують лише чисту воду, адже хімічні засоби можуть пошкодити білий мармур та сірий граніт, з якого виготовлена основна частина монумента. А от щоби видалити вапняний наліт та іржу, застосують спеціальні мийні засоби.

Оновлюють пам'ятники спеціально під весняно-літній сезон та наплив туристів до столиці. Також мають пофарбувати та привести до ладу паркани навколо монументів.

Миття пам'ятників у Києві
Миття пам'ятників у Києві5 канал

"У цьому році вирішили помити княгиню Ольгу, тому що, по-перше – так саме ніколи, жодного разу не мили, і ви побачите ефект одразу, білий мармур має зовсім інший вигляд", – запевняє голова Шевченківської районної державної адміністрації Києва Олег Гаряга.

Кияни і гості столиці задоволені. Вони кажуть, що мити потрібно частіше, і не лише пам'ятники. Джофанні приїхав з Парижа. Розповідає: київську практику варто запозичити.

"Я вважаю, що у Франції мають робити так само, бо там забруднено більше, ніж тут. Мені дуже подобається те, що я бачу", – каже Джофанні.

На черзі – миття пам'ятника Богдану Хмельницькому та очищення фонтанів на Майдані Незалежності.

Валерія Павленко, Ігор Селянинов, "5 канал"

Попередній матеріал
Що відбувається у Балаклії – включення журналіста "5 каналу"
Наступний матеріал
Лікарі кажуть "пощастило": що відомо про зухвалий напад на "кіборга" в Києві