Що відбувається у Балаклії – включення журналіста "5 каналу"

Сьогодні близько 15:00 стало відомо, що в Балаклії чути вибухи

У Балаклії на Харківщині, на території військового арсеналу вибухають боєприпаси. Що саме там відбувається станом на 18:00 – про це повідомляє знімальна група "5 каналу", яка одна з перших прибула на місце події. Кореспондент "5 каналу" Оксана Нечепоренко розповідає, що зараз коїться в місті, чи оголосили загальну евакуацію для населення, чи є відомості про потерпілих та чи руйнують снаряди  інфраструктуру міста. 

"Дим над самим арсеналом ми побачили здалеку, вже на самому під'їзді до Балаклії. Лунають дуже гучні вибухи. Снаряди поки не розлітаються. Прямо на в'їзді до міста нас зустрів патруль поліції, а вже на повороті до самого арсеналу стоять військові, які не підпускають близько", – розповіла кореспондент.

Місцева влада оголосила про часткову евакуацію. Це стосується мешканців двох прилеглих до зони вибуху вулиць. Утім, місцеві жителі самостійно почали виїжджати із міста. Для них розгорнули евакуаційні пункти.

Кореспондент також повідомила про евакуацію: "Місцеві мешканці, яких попередили про необхідність евакуації, вже вивезли свої родини. Але дехто каже, що вони не дуже переймаються. Порівняно з тим, що пережили рік тому – це незначна для них подія".

Чи планується евакуація людей – розповів "5 каналу" міський голова Балаклії Іван Столбовий: "Лунають непоодинокі вибухи протягом практично кожних 15 секунд. Евакуація у місті Балаклії поки не оголошена. Всі чекають, що скажуть військові. Частина людей вже покидає місто. Самостійно, як і рік тому. Безпосередньо всі розгорнуті евакуаційні пункти не можуть приймати людей і відправляти їх у найближчі села".

Тим часом у Міноборони повідомляють, що у Балаклії вже застосовують пожежні танки, літаки та гелікоптери для ліквідації пожежі, внаслідок якої детонують неутилізовані снаряди у Балаклії на Харківщині. 

Там зазначають, що вибухати почало внаслідок загоряння сухої трави на колишній технічній території арсеналу, де саме тривали роботи з розмінування залишків снарядів, які не розірвалися внаслідок торішньої надзвичайної події. Особовий склад, залучений до робіт із розмінування на складі, евакуювали. Військовослужбовці спільно з ДСНС вживають заходів для убезпечення місцевих мешканців. Правоохоронці встановили блокпости на під'їзді до військового містечка й перекрили дороги.

Нині немає інформації про потерпілих і руйнування будинків та інфраструктури через детонацію вибухових предметів.

Попередній матеріал
У Міноборони розповіли подробиці про вибухи у Балаклії: чому почалася детонація снарядів – ЗМІ
Наступний матеріал
Марафет для мармуру та граніту: як у Києві миють найвідоміші пам'ятники