Навчання
Навчання 5 канал

Прикордонники провели спецоперацію з порятунку "поранених" військових: як пройшли навчання на Черкащині

Читайте по-русски
Видовищні навчання пройшли зі штучною кров'ю, вибухами та димом

Рятувати військових із поля бою вчаться прикордонники в Оршанці на Черкащині. Такі навички відпрацьовують щороку, адже ці тренування не менш необхідні, ніж вогневі навчання. Для них влаштували справжнє випробування на полігоні. Видовищні навчання із штучною кров'ю, вибухами та димом – бачила журналістка "5 каналу" Яна Лимаренко.

Частина військових прикриватиме тил, влаштують засідки та оборону, а інші підуть до потерпілих – прикордонники розробляють умовну спецоперацію з порятунку поранених із місця бою. Їх буде двоє, хлопцям під одяг ховають накладні рани та обливають штучною кров’ю.

За тактикою стежить інструктор, і коли бачить, що хтось не справляється – кидає вибухівку.

Відразу на руку військовому інструктор чіпляє червону стрічку і той стає ще одним пораненим – таке покарання команді за помилку одного і втрату часу. Адже кожна секунда важлива під час рятувальних місій.

Після оброблення видимих ран, постраждалих евакуюють у "жовту зону" для кращого обстеження.

"На даний момент група не знає, через скільки часу прибуде медична евакуація, щоб забрати даних поранених із укриття", – розповідає викладачка з тактичної медицини Вікторія Чайка.

Посилено вчити домедичну допомогу почали після початку бойових дій на сході. Зараз військові називають ці знання одними з найважливіших.

"Згідно з нашими статистичними даними, під час 14 року наші бійці були не готові, як і медпрацівники, більшість бійців навіть не знала, як накладати примітивний турнікет, зараз військові показують одні з найкращих показників", – пояснює викладач тактичної медицини Роман Ткаченко.

Військові навчаються по 12 годин на день, весь цей час – у повному спорядженні, яке важить близько 20 кілограмів. Складнощів додають ще й нічні спецоперації. Тут завдання складніші, адже в навчальному будинку темно, димно та грає голосна музика – для дезорієнтації.

Медико-тактичні навчання проводять для всіх спецпідрозділів держприкордонслужби. Цього разу тренуються майже сотня військових, всі вони служили в зоні бойових дій на сході України. Найбільше практики з домедичної допомоги, тактики ведення бою та роботи в команді.

"Вони не знають те, що вміє підрозділ, – бити, а на навчаннях це все практикується. Проходять підготовку одного підрозділу, як одного цілого, як кулака", – зазначив військовослужбовець Олександр.

Сергій уже 17 років як військовий, двічі був на сході, вперше в 2014-му. Як надавати меддопомогу – йому з товаришами показали волонтери, бо спеціальних навчань тоді не було. Ті знання були мінімальними, але не раз згодилися.

"Якщо це навчання, тренування, це дуже добре робити помилки, ми для цього тут і збираємося, якщо це вже бойові дії – там уже немає часу на помилки. Це коштуватиме життя і здоров’я військовослужбовців", – розповів військовослужбовець Сергій.

За три тижні навчань військові повернуться до своїх застав, а курс навчання оршанецькі інструктори повторюватимуть для інших підрозділів швидкого реагування.

Яна Лимаренко, Вячеслав Ромодан, Черкаська область, "5 канал"

Попередній матеріал
"Нафтогаз" визначився з тарифами на квітень для своїх клієнтів – Коболєв назвав ціни
Наступний матеріал
Рубіжне на Луганщині заливає нечистотами: відходи вкрили гектари землі – як уникнути катастрофи
Loading...

На березі Дніпра рятувальники провели масштабні тренування – включення

Вперше у 2021 році: у порт Одеси зайшли кораблі НАТО

Група з п'яти кораблів НАТО увійшла в Чорне море для навчань

СБУ провела масштабні навчання на території "Дніпрогесу" в Запоріжжі

Як не соромитися помилок та комфортно перейти на українську – сюжет

У Києві стартували спеціальні курси вакцинування для медиків – чому навчатимуть