Лікарі
Лікарі Shutterstock

Прикарпаття б'є рекорди із захворюваності на COVID-19 – як працюють медики в екстремальних умовах

Читайте по-русски
Майже третина нових захворюваних – медики

Нині ж Прикарпаття б'є рекорди із захворюваності на COVID-19. За останню добу в області виявили 857 нових випадків. Це найбільший показник від початку пандемії. Майже третина – це медпрацівники. Лікарні заповнені вщент. Як працюють медики в екстремальних умовах – бачила журналістка "5 каналу" Марта Шикула.

Із 146 ліжок у Надвірнянській лікарні на Прикарпатті – пацієнтами з коронавірусом уже заповнені 130. Половина з них – потребують кисню. Зараз, розповідає головний лікар, пік захворюваності в районі. І кожен концентратор – на вагу золота. Нині лікарня отримала чотири нових апарати.

"Ось так виглядає кисневий концентратор, як ви зрозуміли, він мобільний, можна транспортувати у будь-яке відділення, палату, де людина потребує кисневої підтримки. Він дає 10 л кисню, відповідно, не потребує додаткової кисневої точки, трубки чи кисневої розетки", – каже головний лікар Надвірнянської лікарні Сергій Ємільянчук.

До чотирьох концентраторів одночасно можна підключити вісьмох пацієнтів. Апарати не простоюють ні хвилини.

"Був такий випадок, людина підключена під кисень. Але з поліклініки привозять чоловіка, у якого сатурація 46, це дуже мало. Ми ту людину відключаємо від кисню, підключаємо на концентратор. Цю на кисень. Концентратор дає можливість безперебійної подачі кисню", – розповідає завідувачка відділення екстреної медичної допомоги Надвірнянської лікарні Леся Возняк.

Не краща ситуація з COVID і в Яремчанській міській лікарні.

"Такого, щоб було вільне ліжко, у нас немає. Ситуація проста. Пацієнт виписався – пацієнт ліг", – розповідає головний лікар Яремчанської міської лікарні Олександр Соколюк.

Нині в лікарні зайняті всі місця. Тут із коронавірусом борються понад 70 пацієнтів. Більшість – киснезалежні. До цього медзакладу доправили два нових концентратори.

"На сьогоднішній день лікарський персонал Франківщини героїчно рятує життя людей. Для мене висока честь висловити слова великої подяки і лікарям, і медсестрам, і санітаркам, і лаборантам", – заявив п'ятий Президент України Петро Порошенко, який передав концентратори.

150 кисневих концентраторів, а також апарати ШВЛ, медкостюми, маски й швидкі тести. За весь час пандемії фонд Порошенка на боротьбу з COVID-19 направив 120 мільйонів гривень. 

Марта Шикула, Євген Радіон, Івано-Франківська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Населення Криму стало додатком до військової інфраструктури РФ без прав і перспектив – Турчинов
Наступний матеріал
Порошенко розповів, що робив депутат ОПЗЖ Шуфрич під час захоплення Криму Росією
Loading...

Івано-Франківщина на замку: як реагують місцеві мешканці на запровадження локдауну

На Івано-Франківщині запровадять двотижневий локдаун – які обмеження введуть

Спалах коронавірусу в Україні: до "червоної" зони потрапили ще дві області

На Буковині посилюють карантинні заходи, а на Прикарпатті певні обмеження запрацюють у "Буковелі"

Через стрімке поширення COVID-19 на Івано-Франківщині встановили 16 блокпостів

На Прикарпатті розповіли про особливості першого в Україні мобільного шпиталю