Вони приймають тварин із зони бойових дій, а нещодавно самі постраждали від обстрілу. 15 травня притулок у Дніпрі зачепило російським вогнем. Всі залишилися живі, відбулися лише незначним переляком. Більше у матеріалі журналістки "5 каналу" Наталії Москаленко.
Олександр згадує день обстрілу. Тоді була саме його зміна.
"Осьо біля столу стояв. А взагалі, я повинен був оті останні вольєри прибирати. Прийшов сюди за водою і гепнуло. А якби там був, то на тому місці осколок знайшли", – розповідає працівник притулку Олександр.
Всі залишилися живі та здорові, хоча й налякані. У приміщенні пошкоджені вікна та двері. Уламок ворожого залізяччя впав на вольєр. Після атаки містяни допомогли з речами першої потреби, привезли воду. Тутешні вихованці не вперше чують вибухи снарядів. Адже більшість тварин евакуювали з прифронтових територій. Песик на ім'я Піксель один із них.
"Евакуйована собачка з Константинівки. Звернулися дівчата-військові і попросили нас допомогти, бо собачка втратила зір. І не могла вижити сама в умовах війни. Прийняли вакцинували", – зазначила власниця притулку Ганна Дмитрієва.
Поки що тримісячний Піксель живе один у своїй комірці. Його сусідка – кішечка, яка нещодавно народила. Працівники притулку сподіваються якнайшвидше знайти всім родину.
Дар'я опікується тваринами у цьому притулку вже років 10. Каже, чотирилапих любить із дитинства. У неї самої вдома живуть 10 котів.
"Це наша Чара. Ми її теж евакуювали з Донецької області, з міста Торецьк", – показує собаку Чару Дар'я.
У Чари відсутні дві задні лапки. Одну втратила на Донеччині, іншу – вже у притулку під час хвороби. Вона полюбляє галетне печиво та гратися з працівниками і відвідувачами.
Наталія вже півроку приходить у цей притулок. Жінка мріє облаштувати для песиків вольєр із тіньовим тентом.
"Я так загорілася цією ідеєю і приїхала подивитися чим я можу бути корисна. Не секрет, що тварина роблять наше життя кращим. І тому, закономірно, що ми маємо теж зробити життя кращим", – зазначила відвідувачка Наталія.
Допомогти можна не лише фінансово. Притулок наразі тестує послугу "кураторство тварин". Песика або котика можна взяти додому на певний час.
"На декілька днів, на тиждень. Наприклад, дитина давно просить тварину. І батьки, щоб не купляти, не налаштовувати себе під неприємності, вони можуть взяти та подарувати тиждень тепла нашій тваринці. І протестувати чи готова родина взяти на себе таку відповідальність, завести ще одного члена сім'ї", – розповіла власниця притулку Ганна Дмитрієва.
З охочими взяти песика чи котика притулок укладає договір, де прописують особливості кураторства. Обговорюють, зокрема, харчування чотирилапих, умови їх утримання та лікування. З головних вимог - тварин не можна передавати іншим людям, а ще тимчасовий власник має бути на зв'язку з притулком. Тож працівники закликають скористатися такою можливістю та подарувати радість собі і вихованцям. А притулок тим часом оговтується від удару та відновлює пошкоджене майно.
Наталія Москаленко, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"
Нагадаємо, що 15 травня ворог атакував Дніпропетровщину: пошкоджено інфраструктурний об'єкт.
Дивіться також:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.