Резервуари з тисячами тонн тваринних відходів тріщать по швах
Резервуари з тисячами тонн тваринних відходів тріщать по швах 5 канал

Протікає з першого дня: тисячі тонн останків тварин можуть потрапити у підземні води Волині

Читайте по-русски
Жителі Ковеля запевняють, що відходи вже потрапили у місцеву річку

Екологічна загроза – просто на околиці 70-тисячного Ковеля на Волині. Як запевняють містяни, резервуари з тисячами тонн тваринних відходів – тріщать по швах. За їхніми словами, вміст пошкоджених резервуарів може потрапити у підземні води та на городи. Останки накопичував один із місцевих заводів. Нині підприємство зачинене, а відповідальних за об'єкт немає. Ситуацію вивчали наші кореспонденти.

У ємностях – 2,5 тисячі тонн останків тварин. Ще 2 роки тому їх накопичив Ковельський ветсанзавод задля подальшої утилізації. Ніни підприємство зачинене.

"Завод закритий уже 2 роки, нічого не привозять, нічого не працює. На територію не пропущу", – знизує плечима охоронець Олег Кисляк.

Із 10 резервуарів, які передбачені для зберігання відходів, нині заповнена половина. Проте ємності протікають, скаржаться місцеві мешканці. На це вказують смердючі калюжі, які утворилися біля резервуарів. Від заводу до будинків та городів – менше кілометра. Люди переконані: через таке сусідство вони почали масово хворіти.

"Люди хворіли, багато в кого алергія, кашлі й онко-захворювання. Брали на аналіз воду, і сказали, що пити не можна. Навіть митися нею не можна, але ми миємося", – бідкається мешканка Ковеля Лідія Ковальчук.

Містяни запевняють, що відходи вже потрапили у місцеву річку. Те, що з резервуарів витікають шкідливі речовини, підтверджує й спеціальна комісія, яку створили у мерії.

"На жаль, ми бачимо, ці споруди не відповідають критеріям і надіям, які покладалися на них. Вони почали витікати з першого дня, як тільки рештки сюди перевезені. Ми зараз бачимо чітко те, що біологічні речовини витікають. Ця небезпека вже і у воді, річка Турія за кілька десятків метрів, ці небезпечні рештки і в ґрунті", – перераховує голова комісії з питань Ковельського ветсанзаводу Ігор Пініс.

Перш ніж законсервувати в резервуари останки тварин, ємності капітально відремонтували, запевняє заступник Ковельського міського голови. Але, за словами посадовця, проконтролювати, чи не загрожують нині відходи довкіллю та людям, місцева влада не може.

"Воно віднесено до найвищої категорії небезпек і за статутом – право втручатися і право безперешкодного доступу, навіть на територію підприємства, мають виключно інспектори Держпродспоживслужби. Ні міліція, ні екологи, ні представники виконкому, тим більше, міської ради. Напевно, мали б фахівці, які отримують за це заробітну плату, дати якісь чіткі рекомендації, що з цим робити", – наголошує заступник ковельського міського голови Андрій Товстига.

У Держпродспоживслужбі запевняють: ситуація під контролем.

"Ми це контролюємо, я думаю , що тут не має бути загрози. Споруди бетонні, інженерно прораховані, більшість з них у землі, забетоновані, затрамбовані. Ті калюжки – більше їх не було. Там бетон і пісок, вони здатні фільтрувати, навіть якщо воно доходитиме до низу, то там лишатиметься тільки вода", – запевняє начальник Ковельського управління Держпродспоживслужби Микола Король.

Чи брали проби землі та води поблизу резервуарів – у Держпродспоживслужбі не кажуть.

Олег Ткачук, Волинська обл, "5 канал"

Попередній матеріал
Залишилися дружина та 5-річний син: у Херсоні попрощалися з військовим 53-ї бригади
Наступний матеріал
Судді, депутати від "Слуги народу" та Богдан: хто був на весіллі "смотрящего" за Мін’юстом у Сен-Тропе